Redakcja

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (październik – grudzień)


Przed Państwem nasze najlepsze wywiady z minionego roku. Oto część czwarta (z czterech) licząca 26 tekstów

12 stycznia 2020 Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (październik – grudzień)

Rok 2019 był dla iGola okresem rozkwitu. Portal odwiedzała większa liczba czytelników, a artykuły cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż w przeszłości. Istną wisienką na torcie owych wzrostów był fakt, że na stronie pojawił się ogrom tzw. materiałów z terenu, czyli m.in. wywiadów z szeroko pojmowaną grupą ludzi związanych z piłką nożną. Z piłkarzami, trenerami, skautami, prezesami i nie tylko! Zapraszamy do przejrzenia czwartej części tej "soczystej partii".


Udostępnij na Udostępnij na

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (styczeń – marzec)
Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (kwiecień – czerwiec)
Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (lipiec – wrzesień)

 

O problemach w szkoleniu młodzieży, niesfornych rodzicach i jak to jest samemu wychowywać młodego piłkarza

„Pewien polski trener młodzieży postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaczął trenować swojego syna po swojemu. Jak sam przekonuje, poziom szkolenia w Polsce stoi na niskim poziomie, dlatego też postanowił swojego syna nauczyć futbolu od podstaw. Jakie są problemy w szkoleniu młodzieży?”

Artur Bywalec: „Chciałbym mieć całkowitą kontrolę, powiedzmy do dziewiątego czy dziesiątego roku życia Kacpra, ale potem się całkowicie wyłączę z procesu szkolenia” (WYWIAD)

Piotr Jawny – kiedyś piłkarz, a obecnie trener, który mury stadionu przy ul. Oporowskiej zna jak własną kieszeń

„Przed państwem premiera nowego projektu na portalu (oraz kanale) iGol.pl pod nazwą „Gość specjalny”. Będzie to program, w którym nasz redaktor Kamil Warzocha rozmawia z postaciami (mniej lub bardziej) związanymi z piłką nożną. Domena? Tematy głównie szkoleniowe i piłkarskie, choć swoistego „offtopu” z pewnością nie zabraknie.”

GOŚĆ SPECJALNY #1: Piotr Jawny

Agresja wobec sędziów na boisku. Jak jest naprawdę? Czy arbitrzy spotkań mogę czuć się bezpieczni?

„W jaki sposób sędziowie radzą sobie z niesfornymi delikwentami i inwektywami w ich kierunku? Czy amatorskie środowisko sędziowskie przeżywa obecnie kryzys? W jaki sposób traktuje się młodych arbitrów? Odpowiedzi na te pytania postara się udzielić sędzia oraz współprowadzący portal Zawód-Sędzia – Tomek Szpunar.”

Tomek Szpunar: „Pojawiały się historie, w których arbitrom grożono nawet śmiercią”

Jakub Podgórski – w przeszłości trener odpowiadający za przygotowanie fizyczne Cracovii Kraków

„Czym się różni przygotowanie fizyczne zawodników w futsalu od piłkarzy, którzy na co dzień uprawiają futbol na trawie? Czy gwiazdy futbolu ograłyby drużynę futsalową? Czy prawdą jest, że polska ekstraklasa jest ligą „fizyczną”? O tym w wywiadzie z Jakubem Podgórskim – trenerem przygotowania motorycznego reprezentacji Polski w futsalu.”

Jakub Podgórski: „Jestem przekonany, że jeśli udałoby się wprowadzić futsal na igrzyska olimpijskie, to automatycznie nastąpiłby gigantyczny wzrost jego popularności” (WYWIAD)

Rozmawiamy z Katarzyną Tarnowską, kapitan LFA Szczecin

„Klub ze stolicy województwa zachodniopomorskiego lideruje w rozgrywkach III ligi kobiet, a jego celem jest awans na wyższy poziom. Postanowiliśmy wziąć pod lupę świeżo powstały kobiecy klub i porozmawiać z kapitan drużyny, Katarzyną Tarnowską.”

Katarzyna Tarnowska: „Rodzinna atmosfera kluczem do sukcesu” – LFA Szczecin w pigułce

Paweł Jakóbik – twórca raportów finansowych firmy Deloitte. Temat rozmowy? Ekstraklasa i 1. liga

„Jedną z wielu funkcji, które pełni Paweł Jakóbik w firmie Deloitte, jest tworzenie sportowych raportów finansowych ekstraklasy i 1. ligi. Tajniki finansowe, biznesowe, analityczne oraz fakty i przewidywania dotyczące piłki nożnej w Polsce – to wszystko mieści się w poniższym wywiadzie.”

Paweł Jakóbik: „Europejskie puchary są edenem finansowym dla polskich klubów” (WYWIAD)

Kibic Ruchu Chorzów, żywa encyklopedia wiedzy o futbolu, człowiek-anegdota i… po prostu profesor Jan Miodek

„Tym razem gościem jest ktoś, kogo śmiało możemy nazwać Robertem Lewandowskim polskiego językoznawstwa. Istne „zwierzę telewizyjne”, zagorzały kibic Ruchu Chorzów, żywa encyklopedia wiedzy o piłce nożnej, jedyny w swoim rodzaju człowiek-anegdota i… po prostu profesor Jan Miodek.”

GOŚĆ SPECJALNY #2: prof. Jan Miodek

Zapraszamy do lektury wywiadu z byłym piłkarzem m.in. Śląska Wrocław, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin czy ŁKS-u Łódź

„W polskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 77 meczów, w których zdobył 25 goli. Ma za sobą występy również na zapleczu naszej najwyższej ligi. W sumie na polskich boiskach spędził osiem lat. Vuk Sotorivić z pewnością jest znaną postacią dla większości fanów polskiej ekstraklasy.”

Vuk Sotirović: „Teraz, z mojego punktu widzenia, to ja się zachowywałem jak baran” (WYWIAD)

Rozmawiamy z żoną zawodnika „Pasów”, Sergiu

„Andreea Hanca – jedna z piękniejszych postaci widocznych na trybunach polskich stadionów. Do tego bardzo barwna i z głową na karku, a piłkarskiej wiedzy pozazdrościć jej może niejeden mężczyzna. Korzystając z okazji, zadaliśmy jej kilka pytań.”

Andreea Hanca: Jestem tylko sobą, uwielbiam piłkę nożną i cieszę się, że ludzie lubią mnie za to, jaka jestem

Porozmawialiśmy z byłym kierownikiem drużyny Legii Warszawa

„Fanatyzm nie kojarzy nam się zbyt dobrze. Jednakże są na świecie ludzie, którzy nic złego nie czynią, ale na których ze względu na ich wielką pasję, słowo „fanatyk” to za mało. Udało nam się porozmawiać z Bogusławem Łobaczem – byłym kierownikiem drużyny Legii Warszawa, który na mecze „Wojskowych” regularnie uczęszcza od niemalże 50 lat.”

Bogusław Łobacz – były kierownik Legii Warszawa i fanatyk „Wojskowych” od niemal 50 lat (WYWIAD)

Sonny Kittel w polskiej reprezentacji – gra warta świeczki? Szeroko o(d)powiada Roman Kołtoń

„Całkiem niedawno temat niezwykle poruszający i angażujący – Sonny Kittel z chęcią (i możliwością) gry w reprezentacji Polski. Wówczas momentalnie, jak spod ziemi lub jak grzyby po deszczu, pojawili się zarówno obrońcy, jak i przeciwnicy tego pomysłu. Co sądzi o tym Roman Kołtoń?”

Roman Kołtoń: Mamy go prosić? Wiesz, to Sonny Kittel powinien nas prosić (WYWIAD)

Zajrzeliśmy z kamerą do Legnicy, żeby zapytać o nowy projekt związany z akademią bramkarską „Miedzianki”

„Jak narodził się pomysł na stworzenie otwartej akademii bramkarskiej? Co jest jej celem? Czy dzieci z zewnątrz mają szansę na rozwój w strukturach klubu? Jak wyglądają treningi i współpraca z rodzicami?O tym wszystkim (i nie tylko) dowiedzą się Państwo z poniższego materiału, który powstał we współpracy z Miedzią Legnica i jej akademią.”

Akademia bramkarska Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)

Rozmawiamy z Michałem Mączką, jednym z organizatorów Futboholik Cup 2020

„O to, jak przebiegają przygotowania do turnieju, a także o początki powstania tego wspaniałego eventu i gadżety, które można wylicytować na aukcjach internetowych, postanowiliśmy zapytać jednego z organizatorów Futboholik Cup Michała Mączkę.”

Michał Mączka: fajnie byłoby stworzyć coś na wzór takiego turnieju integrującego drużyny z niższych lig (WYWIAD)

Mateusz Gwizd – niegdyś m.in. trener bramkarzy w Birmingham, a dzisiaj ważna postać w Akademii Miedzi Legnica

„Tym razem naszym rozmówcą był Mateusz Gwizd, który pierwsze kroki w swojej karierze piłkarskiej stawiał w Koronie Kielce. Później wyjechał do Anglii, by pobierać nauki o sztuce trenowania bramkarzy, a dzisiaj – jako koordynator – przewodzi Akademii Bramkarskiej Miedzi Legnica.”

GOŚĆ SPECJALNY #3: trener Mateusz Gwizd

Rozmawiamy z twórcą bloga „Piłkarska Mafia”

„O korupcji w polskiej piłce nożnej wie niemal wszystko. Nie byłoby przesadą, gdybyśmy napisali, że jest on żywą encyklopedią tejże brudnej, ale ciekawej części historii polskiego futbolu. Dominik Panek – dziennikarz, który od wielu lat opisuje na swoim blogu „Piłkarska Mafia” czarną stronę naszej rodzimej piłki.”

Dominik Panek: „Czekam na to aż zapadną wyroki w sprawie Fryzjera – to jest tak jakby moment determinujący” (WYWIAD)

Od nieprzyjemnych osiedlowych boisk do zostania zawodnikiem GKS Katowice

„19-letni zawodnik GKS Katowice opowiada o swojej ścieżce piłkarskiej oraz o wsparciu rodziny. W jaki sposób Zbigniew Wojciechowski otrzymał pomoc od byłego reprezentanta Polski? Jak funkcjonuje szatnia GKS Katowice?”

Zbigniew Wojciechowski: To zaszczyt występować w GKS Katowice (WYWIAD)

 

Od realiów pracy trenera, przez temat rodziców, po aspekty szkolenia piłkarza – biblia wiedzy o piłce młodzieżowej

„9276 słów – tyle wynosi poniższa lektura naszej rozmowy z trenerem Miedzi Legnica, który od kilku lat prowadzi zespół w kategorii CLJ U-15, a także jest koordynatorem roczników od U-11 do U-14. Praca trenera od środka, higiena snu i żywienia, znaczenie prywatnych rozmów z młodymi piłkarzami, doświadczenia piłkarskie, charakterystyka roczników, błędy w szkoleniu, rodzice, technologia, anegdoty i o wiele więcej.”

Tomasz Syska: „Najlepsi trenerzy powinni pracować na najmłodszych szczeblach” (WYWIAD)

Zapraszamy na wspaniałą podróż w czasie. O Ruchu Radzionków rozmawiamy z prezesem Marcinem Wąsiakiem oraz Wojciechem Cieszyńskim

„O historii „Cidrów” opowiedział nam dyrektor ds. administracji Wojciech Cieszyński. Czas poświęcił nam także obecny prezes klubu Marcin Wąsiak. Zapraszam do lektury artykułu o historii wielkiego klubu z niewielkiej miejscowości.”

Stulecie Ruchu Radzionków – piękna historia radzionkowskiego klubu

M.in. o dorastaniu, czasach w Ruchu, nieporozumieniu z Legią, Śląsku i tematach życiowych – Mateusz Hołownia

„Jak rozpoczęła się kariera piłkarska Mateusza? Czym charakteryzowała się bursa Legii Warszawa? Jaki był Dariusz Fornalak, były trener Ruchu Chorzów? Kim Mateusz by został, gdyby nie fach lewego obrońcy? Co dla Mateusza jest w życiu najważniejsze? Jakiego piłkarza podpatruje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.”

Mateusz Hołownia: Jeśli chcemy się wybijać i spełniać marzenia, musimy dodatkowo pracować (WYWIAD)

Pozostałe wywiady z okresu październik – grudzień

Akademia Miedzi Legnica… jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce

Jean Paulista: co słychać u byłego wiślaka?

Dickson Choto: Gdy myślisz, że ktoś łatwo wygra… przegrywa

Poszukujesz drużyny piłkarskiej? Spoglo wychodzi z nową inicjatywą

FUTCAST #1 & #2: „Czasem sędzia jest jak worek treningowy”

FUTCAST #3 Porozmawiajmy o młodzieżowcach

Daniel Gałach: W Zagłębiu liczyłem na więcej (WYWIAD)

Patryk Pietrzak: „Trener dając nam opaskę kapitańską, chce w nas zaszczepić większą odpowiedzialność i zbudować pewność siebie”

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze