Poszukujesz drużyny piłkarskiej? Spoglo wychodzi z nową inicjatywą


Jakub Paprocki: Spoglo zajmuje się otwieraniem furtki na sportowy świat

30 października 2019 Poszukujesz drużyny piłkarskiej? Spoglo wychodzi z nową inicjatywą

Projekt, na który wpadło dwoje nastolatków – Kacper Kilan i Jakub Paprocki. W 2017 roku stwierdzili, że stworzą innowacyjną stronę, która, w bardzo dużym skrócie, da możliwość rozwoju. Do rzeczy. Chodzi o to, aby zawodnik miał możliwość znalezienia dla siebie drużyny w każdym zakątku Polski. Planują również poszerzyć swoją ofertę o możliwość publikacji ogłoszeń przez trenerów.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak twierdzą, wszystko robią z czystej pasji i miłości do sportu. Ich marzeniem jest rozbudowa strony i przyciągnięcie jak największej grupy zainteresowanych. Stworzenie zaawansowanej witryny to swoista odpowiedź na trudność w znalezieniu klubu. Chcą, aby każdy zawodnik mógł się rozwijać. Właśnie dlatego powstała strona Spoglo, by każdy z graczy mógł znaleźć swój sportowy dom, który jest dopasowany do jego oczekiwań. Na nasze pytania odpowiada Jakub Paprocki – współzałożyciel portalu.

W jaki sposób zrodziła się inicjatywa Spoglo?

To było dwa lata temu. Oboje byliśmy wtedy świeżo po maturze. Jak chyba każdy zastanawialiśmy się, co robić dalej. Byliśmy zgodni co do jednego. Chcieliśmy zbudować coś, co pomoże innym ludziom. Coś, w co będziemy mogli włożyć całe serce. Kacper od dłuższego czasu regularnie trenował i skupiał się na piłce nożnej. Pewnego wieczora opowiadał mi o tym, że przestał się rozwijać, chciałby zmienić drużynę. Szukał w terenie, na wszystkich znanych mu stronach w internecie, pytał znajomych… Niestety nie mógł znaleźć żadnych zespołów, które sprostałyby jego oczekiwaniom.

Na zdjęciu Kacper Kilan – współzałożyciel portalu Spoglo.com

I to była Wasza motywacja? 

Dokładnie. Wtedy narodził się pomysł: serwis ogłoszeniowy dla społeczności sportowej, wspierający ludzi, którzy chcą znaleźć nowy zespół, ale nie tylko. Właściwie z dnia na dzień zaczęliśmy działać. Spytaliśmy o zdanie znajomych sportowców oraz trenerów. Wszystkim ten problem był znany i jednogłośnie pochwalali tego typu inicjatywę. Zacząłem wtedy budowę Spoglo w pojedynkę.

A skąd nazwa Spoglo?

Nad nazwą myśleliśmy bardzo długo. Potrzebowaliśmy czegoś prostego i chwytliwego. Stanęło na moim pomyśle, „Spoglo”, czyli hybrydzie słów Sportowe Ogłoszenia.

Więc właściwie czym zajmuje się Spoglo? 

Spoglo zajmuje się otwieraniem furtki na sportowy świat. Dzięki prostemu formularzowi, który pozwala na dodanie zdjęcia, określenie lokalizacji, podanie parametrów czy wymagań, twoja aplikacja idzie w świat, a mają ją szansę dostrzec właściciele/trenerzy innych klubów, którzy mogą się do Ciebie zgłosić.

Zatem do kogo Wasz portal jest skierowany?

Spoglo jest dla zawodników, trenerów, klubów oraz organizatorów wydarzeń sportowych. Obsługujemy wszystkie dyscypliny w całej Polsce, każdą grupę wiekową. Nasze działania dedykujemy przede wszystkim sportowcom szukającym nowych możliwości rozwoju. Przy okazji korzystają na tym trenerzy oraz kluby sportowe. Bo przecież poziom zadowolenia zawodnika ze współpracy znacząco wpływa na wyniki drużyny. Kluby oraz trenerzy zyskują narzędzie do budowania silnego i zgranego zespołu. Trenerzy dodatkowo mają szansę na lepsze warunki pracy. Uważamy, że jest to niesamowite wsparcie dla całej społeczności sportowej.

Jakie dyscypliny sportowe macie w swoim wachlarzu?

Aktualnie w pełni obsługujemy i skupiamy się na piłce nożnej. Robimy to z prostego powodu: piłka nożna jest w Polsce najpopularniejszą dyscypliną. Oczywiście wspieramy wszystkie sporty, takie jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, unihokej, rugby, hokej, biegi, tenis ziemny czy inne (dowolny). Ogłoszenia w nich są uogólnione, mniej szczegółowe.

Czy zarabiacie coś na tym? 

Nie, nie zarabiamy na Spoglo ani grosza. Projekt utrzymujemy z własnych oszczędności. Od początku skupiamy się na dostarczaniu wartości w czystej postaci. Z tego względu zrezygnowaliśmy z reklam. W obecnej skali projekt jest stosunkowo tani w utrzymaniu. Ciągle jednak myślimy o płatnych usługach pobocznych, które pozwolą nam się rozwijać. Pierwszą taką usługą z pewnością będą wyróżnienia ogłoszeń.

Czy użytkownicy zamieszczający swoje ogłoszenie muszą ponosić jakieś koszty? 

Żadnych opłat.

Czy mieliście sytuacje, w których ktoś Wam podziękował za to, że dzięki Waszemu serwisowi znalazł drużynę?

Jakiś czas temu pisaliśmy do autorów ogłoszeń z pytaniem o rezultat dodania ogłoszenia. Było wtedy kilka klubów, które znalazły dzięki nam zawodników. Wiele osób dotychczas chwaliło nas za pomysł i dziękowało za stworzenie Spoglo. Poza tym kilkanaście osób zwróciło nam pozytywny feedback po wyłączeniu ogłoszenia.

Ile klubów obecnie macie w swoich ogłoszeniach? Jakie to kluby, nazwy ligi, etc.

Niestety obecnie tylko osiem ogłoszeń szukających zawodników i dziewięć szukających trenerów utrzymuje się w serwisie. Jest to bardzo mała liczba w stosunku do 60 ogłoszeń zawodników. Poza tym mamy jeszcze 17 ogłoszeń w związku z wydarzeniami sportowymi. Dodanie ogłoszenia jest proste i dość duża liczba osób trafiających na Spoglo faktycznie to robi. Naszym problemem są nadal zasięgi. Przez brak środków szukamy nietradycyjnych metod szerzenia świadomości o serwisie. Na reklamę wydajemy naprawdę niewiele pieniędzy. Eksperymentujemy i polegamy na tzw. poczcie pantoflowej.

Jakiego typu są to najczęściej ogłoszenia? 

W serwisie Spoglo zawodnik szuka drużyny/klubu, klub szuka zawodników, klub szuka trenera, organizator wydarzenia sportowego szuka uczestników. Wkrótce planujemy uruchomić ogłoszenia trenerów poszukujących klubu.

Jakie macie plany na przyszłość? Myślicie, że Wasz portal może zaistnieć? 

Przede wszystkim rozbudujemy serwis ogłoszeniowy. Dodamy nowe rodzaje ogłoszeń, uszczegółowimy dotychczasowe. Doprecyzujemy wygląd i dostosujemy działanie do wymagań użytkowników. Oprogramujemy nowe narzędzia wspierające. Aktualnie pracujemy nad systemem sugerowanych ogłoszeń z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Mamy masę pomysłów i umiejętności, by je zrealizować. Właśnie stworzyliśmy narzędzie do obserwowania wszystkich stron klubów sportowych na Facebooku. Chcemy wykorzystać jego moc na korzyść użytkowników serwisu. Dotrzemy do całej społeczności sportowej.

Wszyscy będą wiedzieć, że na Spoglo.com szuka się okazji do rozwoju w sporcie. Każdy będzie korzystał z serwisu Spoglo, ponieważ będzie on skuteczny. Dotychczas mieliśmy wystarczająco motywacji, żeby dzień w dzień pracować nad Spoglo po godzinach normalnej pracy i studiów. W sumie dwa lata życia: rok budowania serwisu i rok jego działania. Widzimy, że jest zainteresowanie nowych użytkowników, więc cierpliwie będziemy się rozwijać.

Prowadzicie również grupę na Facebooku. Jaki jest jej cel? 

Otwarta grupa „Szukam Drużyny, Zawodnika, Trenera w całej Polsce” jest przeznaczona dla wszystkich osób związanych ze sportem. Jej celem są luźne rozmowy na tematy rozwojowe, wsparcie nowych użytkowników serwisu ogłoszeniowego oraz proste ogłoszenia lokalne. Niewątpliwie trafia tam wszystko, co związane ze sportem. Cieszymy się, że jej członkowie są wzajemnie pomocni i uczciwi.

Ze względu na to, że części osób nie interesują tematy z innej części Polski, dodaliśmy 16 odrębnych grup wojewódzkich. Na każdej z nich udostępniamy automatycznie ogłoszenia z serwisu Spoglo. Każde ogłoszenie umieszczone w serwisie zostanie udostępnione na jednej z tych grup oraz na głównej. Dzięki temu każde ogłoszenie doświadczy chwilowego wzrostu aktywności, który może pomóc w szybkim nawiązaniu współpracy.

Komentarze
Spoglo (gość) - 5 lat temu

Dziękujemy!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze