FUTCAST #3 Porozmawiajmy o młodzieżowcach


Tym razem poruszono temat przepisu dotyczącego młodzieżowca w klubach ekstraklasy

8 listopada 2019 FUTCAST #3 Porozmawiajmy o młodzieżowcach

Przepis o obowiązku wystawiania przez cały czas trwania meczu co najmniej jednego zawodnika o statusie młodzieżowca obowiązuje już niemal połowę sezonu.  W rozgrywkach zmieniło się także rozumienie statusu młodzieżowca. Teraz to zawodnik z obywatelstwem polskim, który w roku kalendarzowym, w którym kończy się sezon ma ukończone 22 lata i mniej. Patrząc na sukcesy kadry U-21 prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza, wydaje się że zdolnych, młodych zawodników u nas nie brakuje. Jednak, czy to na pewno związek powinien regulować kto powinien występować na boisku, a kto nie?


Udostępnij na Udostępnij na

W dzisiejszym odcinku podcastu, prowadzimy dyskusję w którym przedstawiamy argumenty za i przeciw tej zmianie w przepisach. Inną sprawą jest czy zawodnik w wieku 22 lat to taki młodzieżowiec, czy już spokojnie może być ogranym na boiskach ekstraklasy seniorem?

Na dobrej drodze by status ogranego zawodnika w wieku 22 lat ma kilku piłkarzy w wieku juniora, którzy wdzierają się przebojem na polskie boiska. Postaramy się wymienić najbardziej obiecujących piłkarzy młodego pokolenia, których warto obserwować w najbliższych miesiącach, latach. Liczymy że będą godnymi następcami Glika, Lewandowskiego, czy Błaszczykowskiego w Reprezentacji Polski.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze