Redakcja

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (kwiecień – czerwiec)


Przed Państwem nasze najlepsze wywiady z minionego roku. Oto część druga (z czterech) licząca 16 tekstów

9 stycznia 2020 Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (kwiecień – czerwiec)

Rok 2019 był dla iGola okresem rozkwitu. Portal odwiedzała większa liczba czytelników, a artykuły cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż w przeszłości. Istną wisienką na torcie owych wzrostów był fakt, że na stronie pojawił się ogrom tzw. materiałów z terenu, czyli m.in. wywiadów z szeroko pojmowaną grupą ludzi związanych z piłką nożną. Z piłkarzami, trenerami, skautami, prezesami i nie tylko! Zapraszamy do przejrzenia drugiej części tej "soczystej partii".


Udostępnij na Udostępnij na

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (styczeń – marzec)

Agent piłkarski jest postacią drugoplanową, ale bardzo ważną w świecie futbolu. Jak wygląda praca oczami menadżera?

„Wszyscy wiemy, że agent jest ważną postacią w życiu piłkarza. Najczęściej słyszy się o nim przy okazji okna transferowego. Czasem jest postrzegany pozytywnie, a czasem bardzo negatywnie. Niewielu wie jednak, jak wygląda praca menadżera od jego strony. Zapytałem o to Macieja Maćkowiaka, który jest w tej branży od wielu lat.”

Maciej Maćkowiak: Jeśli nie będziesz się poświęcał tej pracy, to nie masz szans na sukces (WYWIAD)

O futbolu w Walii, przygodzie w Lidze Mistrzów oraz karierze na Wyspach – nasz polski napastnik z krainy owiec

„Kiedy my na co dzień delektujemy się występami naszych najlepszych piłkarzy za granicą, Adrian Cieślewicz prowadzi swoją dyskretną karierę na Wyspach. Nie przyciąga dużej uwagi mediów, ale jego doświadczenia są bardzo interesujące. To m.in. przygoda na Wyspach Owczych, epizod w Manchesterze City, a także sukcesy w The New Saints FC.”

Adrian Cieślewicz: „Bądźmy szczerzy, walijską piłką nie za wiele ludzi się interesuje” (WYWIAD)

Szczera rozmowa z byłym szkoleniowcem Wisły Kraków

„O niepowodzeniach w trzeciej lidze hiszpańskiej. O tęsknocie za Krakowem. O pracy w Wiśle. O chęci powrotu do Polski. O wyjątkowym nosie do piłkarzy. O trenerskim bezrobociu. O błędach z przeszłości. O pieniądzach. O Marzenie Sarapacie w gorzkich słowach. O stanie polskiej piłki i myśli szkoleniowej również.”

Kiko Ramirez: W Polsce w ogóle nie szanuje się trenerów (WYWIAD)

Od tematu szkolenia młodych piłkarzy po reprezentację Polski

„Dla Goncalo Feio pobyt w naszym kraju miał być chwilowym epizodem. Ostatecznie okazał się jednak misją długofalową, podczas której Portugalczyk stara się realizować swoje ambicje związane ze szkoleniem i pracą trenerską. Do swojego życiorysu zdążył już wpisać rolę asystenta Kiko Ramíreza czy chociażby pracę w akademii warszawskiej Legii.”

Goncalo Feio: „Zazdroszczę Wam Roberta Lewandowskiego. Myślę, że jeżeli byłby Portugalczykiem, to mielibyśmy fantastyczny atak” (WYWIAD)

Rozmowa z futbolowym maniakiem, który zwiedza świat w poszukiwaniu wielkiej piłki, a także kolekcjonuje piłkarskie gadżety

„Są wśród nas ludzie niezwykli. Tacy, którzy udowadniają, że jeśli naprawdę chce się spełniać marzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba tylko chcieć. Jedną z takich osób jest groundhopper Sławomir Tybor, wielki fan Wisły Kraków, który oglądał mecze piłki nożnej na żywo na ponad 150 stadionach!”

„Zawsze moją uwagę przyciągały kluby malutkie, które czasem dosłownie cudem wdarły się na szczyt” (ROZMOWA)

O wyjeździe i życiu w Angoli mówi polski piłkarz w Afryce

„Gdy miał już kończyć karierę, niespodziewanie otrzymał ofertę gry w Angoli. Decydując się na wyjazd, liczył na przygodę życia i tak też się stało. Jacek Magdziński grał w czterech afrykańskich klubach, odwiedził wiele ciekawych miejsc i poznał nową kulturę. A wszystko przez jeden telefon, który odmienił jego życie.”

Jacek Magdziński: „Angolczycy mają duży luz w codziennym życiu. Na wszystko mają czas, nie chodzą z zegarkiem w ręku.” (WYWIAD)

Twórca M-Systemu o fenomenie swojego projektu

„John Gordon – prezydent klubu Pantheon MMV.TA i twórca nowego systemu rozgrywek, tzw. „M-Systemu”, zgodził się udzielić nam wywiadu, w którym obszernie tłumaczy, na czym polega fenomen jego projektu. Jak sam twierdzi, obecny system rozgrywek z „XIX wieku” jest niebywale wadliwy, a rozwiązaniem wszystkich problemów związanych z polską, jak i światową piłką jest jego M-System!”

John Gordon: „W M-Systemie ma się zawsze 100% pewność miejsca, jakie zajęło się w końcowej tabeli ligowej” (WYWIAD)

Poznajcie jedną z największych gwiazd młodego pokolenia na Ukrainie. To nazwisko naprawdę warto zapamiętać

„Ukraiński Messi” – tak nazywają 18-letniego Heorhiiego, choć on sam zupełnie nie zwraca na takie określenia uwagi. Stąpa po ziemi bardzo uważnie i z biegiem czasu zalicza kolejne szczyty w swojej karierze, co w futbolowym świecie nie przechodzi oczywiście bez echa. Tsitaishvili obecnie bryluje formą na MŚ U-20 w Polsce z całą reprezentacją Ukrainy, a po turnieju zasili szeregi pierwszego zespołu Dynama Kijów.”

Heorhii Tsitaishvili: „Póki jestem młody, chcę poprawić wszystko” (WYWIAD)

Rozmawiamy z bramkarzem Stali Rzeszów

„Stal Rzeszów awansowała do II ligi, a jedną z kluczowych postaci drużyny był jej bramkarz, Leonid Otczenaszenko. Ustabilizował swoją pozycję w klubie, bronił pewnie i osiągnął jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. My postanowiliśmy zadać mu kilka pytań.”

Leonid Otczenaszenko: Zrobiłem spory postęp w stosunku do tego, co było wcześniej (ROZMOWA)

Jakie cele stawia sobie CD Tenerife?

„Kibicom La Liga Teneryfa kojarzy się przede wszystkim z klubem piłkarskim – Club Deportivo Tenerife, który ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii występował dziewięć lat temu. Co dzieje się z tym zespołem? Na to i inne pytania odpowiedział nam Samuel Delgado – dziennikarz Webdetuequipo.es i prywatnie fan CD Tenerife.”

Co słychać w klubie ze słonecznej Teneryfy? [WYWIAD]

Pozostałe wywiady w okresie kwiecień – czerwiec

Hugo Videmont: Powrót do Wisły? Dlaczego nie! (WYWIAD)

Tomasz Weinert: „Gramy taki sezon, „Joden” mają takich piłkarzy, że jeżeli marzyć o wielkich rzeczach, to tylko z tą pocieszną bandą” (WYWIAD)

„Przynajmniej coś się dzieje na Twitterze!” – Naprzód Świbie

Serafin Szota: Jeśli ktoś chce się dobrze zaprezentować, to musi to zrobić cały zespół (WYWIAD)

Jan Sobociński: Uważam, że teraz mogę się już nazwać reprezentantem Polski do lat dwudziestu (WYWIAD)

„Została jedna kolejka do końca, nadal walczymy o awans i nie poddajemy się” – Dominik Głowiński (Rozmowa)

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze