GOŚĆ SPECJALNY #1: trener Piotr Jawny


Piotr Jawny - kiedyś piłkarz, a obecnie trener, który mury stadionu przy ul. Oporowskiej zna jak własną kieszeń

16 października 2019 GOŚĆ SPECJALNY #1: trener Piotr Jawny
Kamil Warzocha

Przed państwem premiera nowego projektu na portalu (oraz kanale) iGol.pl pod nazwą "Gość specjalny". Będzie to program, w którym nasz redaktor Kamil Warzocha rozmawia z postaciami (mniej lub bardziej) związanymi z piłką nożną. Domena? Tematy głównie szkoleniowe i piłkarskie, choć swoistego "offtopu" z pewnością nie zabraknie. Na pierwszy ogień wyszedł trener drugiego zespołu Śląska Wrocław, czyli Piotr Jawny. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem (45 minut)!


Udostępnij na Udostępnij na

Spis (głównych) pytań i „timeline”:

1. Jakie są ambicje rezerw Śląska Wrocław? (1:11)

90minut.pl

2. Sezon 1999/2000 – 45 spotkań, 13 goli. Co tam się stało? (3:08)

3. Spędził Pan półtora roku w Izraelu. Co wtedy rzuciło się Panu w oczy jeśli chodzi o różnice względem polskiej piłki? (4:49)

Stadion Hakoah-Maccabi Ramat Gan (klubu, w którym grał Piotr Jawny)

4. Co z kariery piłkarza jest dla Pana pomocne dzisiaj? W karierze trenerskiej? (7:08)

5. Co jest najtrudniejsze w tym zawodzie? (9:13)

6. „Nie ma dużej bazy treningowej, wielu zawodowych trenerów, a w klubie brakuje starszych roczników, które pomogłyby nam w III lidze. To wynika z tego, że akademia działa od niedawna. To powinno się wyrównać za 2-3 lata.” – 2014 rok, Piotr Jawny. Te 2-3 lata minęły, więc jak to wygląda teraz? Jakby Pan opisał w tej chwili Akademię Śląska Wrocław? (10:38)

7. Jakie są różnice między trenowaniem zespołu złożonego z seniorów a zespołu młodzieżowego? (16:28)

8. Na czym Pan się skupia najbardziej przed każdym meczem? Przygotowanie schematów na treningach, analiza rywala, kwestie mentalne? Każdy trener na świecie chce dodać coś od siebie, dać swój stempel. (21:24)

90minut.pl

9. Co pan sądzi o sytuacji, w której zespół rezerw jest wzmacniany przez piłkarzy z „jedynki”? Czy w pewnym sensie nie burzy to jakiejś hierarchii, planu na kadrę zbudowaną z piłkarzy rezerw? (24:34)

10. Na pewno miał Pan takie sytuacje jako trener, kiedy jakiś zawodnik okazywał przejawy niesubordynacji, zachowywał się źle lub nie wypełniał założeń na boisku. Co Pan wtedy robi z takim delikwentem? (27:33)

11. Który młody piłkarz w Śląsku (nie z pierwszego zespołu) ma w tej chwili największy potencjał do tego, aby poważnie zaistnieć w ekstraklasie? (30:04)

12. Na co kładzie Pan największy nacisk przy pracy z młodym zawodnikiem? Stara się Pan traktować go jakoś inaczej w porównaniu do doświadczonego piłkarza? Czy raczej unika Pan takich podziałów? (32:42)

13. Piotr Samiec-Talar – czy to przyszłość Śląska Wrocław? A jeśli tak, to jak odległa? Za kilka tygodni wkroczy w pełnoletność. (34:08)

transfermarkt.pl

14. Odnosząc się jeszcze do Piotrka, kilka miesięcy temu przeczytałem gdzieś jego rozmowę, w której powiedział, że zdecydowanie bardziej woli grać/trenować z seniorami niż w CLJ. I stąd pytanie do Pana: co powiedziałby Pan takiemu nastolatkowi? „Idź w bój z seniorami jak najszybciej” czy „spokojnie, pograj jeszcze w CLJ”? (38:34)

15. Jakie jest Pana zdanie o CLJ oraz przepisie o obowiązkowym młodzieżowcu? (41:08)

 

Piotr Jawny – kariera
Rozmowa z trenerem Piotrem Jawnym w ŚląskNet.com

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze