Akademia bramkarska Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)


Zajrzeliśmy z kamerą do Legnicy, żeby zapytać o nowy projekt związany z akademią bramkarską "Miedzianki"

1 grudnia 2019 Akademia bramkarska Miedzi Legnica (WIDEOREPORTAŻ)

Niemal wszystkie profesjonalne kluby w Polsce dysponują dzisiaj mniej lub bardziej zaawansowaną szkółką piłkarską, której znaczenie z roku na rok przybiera na wartości. W pogoni za tzw. zachodem ludzie odpowiadający za struktury akademii zaczynają działać coraz śmielej, budując różne kompleksy i tworząc nowe projekty. Jednym z nich jest ten zaproponowany przez Akademię Miedzi Legnica, która wyciąga dłoń w stronę dzieci marzących o zostaniu bramkarzem.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak narodził się pomysł na stworzenie otwartej akademii bramkarskiej? Co jest jej celem? Czy dzieci z zewnątrz mają szansę na rozwój w strukturach klubu? Jak wyglądają treningi i współpraca z rodzicami? O tym wszystkim (i nie tylko) dowiedzą się Państwo z poniższego materiału, który powstał we współpracy z Miedzią Legnica i jej akademią.

Podczas treningów ze szkoleniowcami Miedzi główny nacisk kładziony jest na odpowiednie wykorzystanie najważniejszych umiejętności bramkarskich w warunkach meczowych. Praca odbywa się w małych grupach (ośmiu zawodników na trenera). Młodzi golkiperzy pracują nad takimi elementami, jak m.in.: technika bramkarska, gra obiema nogami, sprawność ogólna, koordynacja ruchowa, koncentracja na wydarzeniach boiskowych czy percepcja wzrokowa.

Dążymy do tego, aby być najlepszą akademią bramkarską w Polsce, natomiast to nie jest takie proste. Jest to proces długofalowy i wymaga czasu. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do treningu dla naszych bramkarzy, aby mogli się rozwijać i być najlepszymi w Polsce. Jesteśmy także na etapie tworzenia i udoskonalenia naszego modelu szkolenia. Mateusz Gwizd (koordynator trenerów bramkarzy)

Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje trener Mateusz Gwizd [rozmowa z nim tutaj], posiadający licencję UEFA A oraz licencję angielskiej federacji FA Goalkeeping B Licence, którą obecnie posiada tylko dwóch polskich szkoleniowców. W przeszłości trener Gwizd związany był m.in. z akademiami Birmingham City i Legii Warszawa, a staże odbywał w wielu renomowanych europejskich klubach, takich jak Liverpool F.C., Crystal Palace F.C., PSV Eindhoven czy Ajax Amsterdam.

Akademia Miedzi Legnica… jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce

– Drzwi do naszej akademii otwarte są dla wszystkich młodych bramkarzy, którzy chcą się rozwijać. Będziemy prezentować nasze metody treningowe i drogę, którą przebywają golkiperzy szkolący się w naszym klubie. Chcemy zarażać pasją do zajęć bramkarskich i ciężkiej pracy  – mówi trener Gwizd.  (Miedzlegnica.eu)

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze