Gorzej być nie mogło… Oceny po meczu Legia Warszawa – FK Molde

Oceny piłkarzy Legii po rozczarowującym występie w meczu z Molde w Warszawie

22 lutego 2024 Gorzej być nie mogło… Oceny po meczu Legia Warszawa – FK Molde
Adam Starszyński / PressFocus

W wyjazdowym spotkaniu z Molde tydzień temu Legia Warszawa przegrała 2:3, tracąc aż trzy gole w ciągu pierwszych 25 minut. Rewanż przy Łazienkowskiej niestety potoczył się bardzo podobnie, a nawet gorzej, o czym świadczy wynik 0:3. Zapraszamy na oceny piłkarzy Legii według skali szkolnej (1-6). Tym razem Legia zawiodła...

Bramkarz i obrońcy

Kacper Tobiasz: 1

Jego występ charakteryzowały niepewne interwencje. Jedna z nich już w 2. minucie przełożyła się na gola dla Molde, kiedy Gulbrandsen dobił strzał kolegi z drużyny po wybiciu piłki pod nogi napastnika przez polskiego bramkarza. Z kolei w 20. minucie Tobiasz wydawał się zaskoczony podaniem Hestada ze skraju pola karnego i nie zrobił nic, co mogłoby zapobiec umieszczeniu futbolówki w siatce. Niestety 21-latek wciąż jest daleki od optymalnej formy.

Radovan Pankov: 1

W akcji bramkowej gości nie dopilnował skrzydłowego Molde, który łatwo minął obrońcę Legii i zagrał w środek pola karnego. Kolejne minuty mogły tylko utwierdzić kibiców w przekonaniu, że Pankov nie był w najlepszej dyspozycji w tym spotkaniu. W drugiej połowie w banalny sposób dał się ograć Markusowi Kaasa, który samodzielnie poradził sobie z kilkoma obrońcami.

Steve Kapuadi: 1

Na początku pierwszej połowy doprowadził do złapania rywala na pozycji spalonej. Jednak przy drugiej bramce zaspał w momencie dośrodkowania Hestada, które okazało się celnym strzałem na miarę podwyższenia prowadzenia. Trzeci gol niewiele różnił się od drugiego pod względem statyczności i bezradności francuskiego stopera, który nie zrobił nic, by zatrzymać podanie po ziemi do nabiegającego gracza rywali.

Yuri Ribeiro: 1

Podobnie jak cała linia obrony miał na koncie więcej błędów i braku zorganizowania niż jakichkolwiek akcji neutralizujących ataki gości. Wraz z Kapuadim i Pankovem może zapisać w swoim dorobku gole Molde na 2:0 i 3:0.

Pomocnicy

Paweł Wszołek: 3-

Wszołek miał problemy z opanowaniem piłki na prawej flance, w związku z czym Norwegowie łatwo zaliczali odbiory w tej strefie boiska. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania znalazł Marca Guala w pobliżu jedenastego metra, ale jego strzał został obroniony przez Petersena. W drugiej połowie w jego miejsce na murawie pojawił się Patryk Kun.

Rafał Augustyniak: 2+

Oprócz walki o piłkę w środku pola Augustyniak nie zaprezentował niczego szczególnego. Ponadto odnotował kilka strat, które mogły się źle skończyć dla „Wojskowych”. W okolicach 60. minuty opuścił murawę, co niezbyt wpłynęło na poziom gry Legii.

Juergen Elitim: 3-

Kolumbijczyk grał pasywnie w środku pola i częściej hamował akcje ofensywne legionistów, niż przeprowadzał futbolówkę na połowę przeciwnika. Czasami z determinacją atakował graczy gości, chociaż zwykle to nie wystarczyło, by zmienić sytuację na boisku. W dodatku szybko został ukarany żółtym kartonikiem.

Ryoya Morishita: 3+

Próby wychodzenia przez Japończyka na czystą pozycję na skrzydle były bezproduktywne. Mimo to jako jeden z nielicznych piłkarzy Kosty Runjaicia aktywnie brał udział w akcjach ofensywnych zespołu i wykonał kilka udanych dośrodkowań. On i Gual mieli kilka dobrze zapowiadających się akcji w przeciwieństwie do pozostałych zawodników stołecznego klubu, ale po trzeciej bramce Molde zeszli z boiska.

Josue: 3

Zdołał oddać kilka strzałów z dystansu i niejednokrotnie posłać piłkę w kierunku pola karnego do nabiegających kolegów. Kiedy Legia traciła do przeciwnej drużyny dwa gole, Portugalczyk był jedynym zawodnikiem „Wojskowych”, który celnie uderzył na bramkę Petersena. Jednak w żaden sposób nie był w stanie wykreować klarownej szansy na gola kontaktowego, a po przerwie nie poprawił swojej gry w ataku.

Marc Gual: 3+

Początkowo dobrze zajmował pozycję na połowie rywali, aby przecinać kolejne podania. Niestety przeważnie jego zagrania do przodu również nie znajdowały adresata, chociaż tuż przed przerwą był bliski trafienia. Musiał jednak uznać wyższość bramkarza Molde. Z kolei w pierwszych sekundach drugiej połowy uderzył głową w słupek. Hiszpan nie miał szczęścia w tym meczu, ponieważ kilkanaście minut później trafił do siatki, będąc na pozycji spalonej.

Napastnicy i rezerwowi

Tomas Pekhart: 2-

W pierwszej połowie całkowicie niewidoczny, w drugiej zabójczo nieskuteczny. Czeski napastnik otrzymał idealne podanie od Morishity, ale uderzył głową tuż obok bramki Molde. Później został zmieniony przez Kramera.

Patryk Kun: 3

Dynamicznie operował w okolicach pola karnego gości i szukał możliwości dośrodkowania, ale nie przełożyło się to na usprawnienie gry ofensywnej Legii. Był to przeciętny mecz w wykonaniu zawodnika, który spędził na boisku całą drugą część spotkania.

Blaz Kramer: 2+

Po wejściu na boisku szybko oddał niecelny strzał głową, korzystając z dośrodkowania Morishity. Potem nie miał już szansy na potencjalne akcje bramkowe.

Bartosz Kapustka: 2+

Znalazł się na murawie w 70. minucie i nie dołożył niczego wartego uwagi do i tak szokująco słabej gry legionistów. Chwilami próbował posłać prostopadłe podanie do napastnika, ale akcje kończyły się szybciej, niż się zaczęły.

Gil Dias: 2+

Podobnie jak Kapustka i Rosołek nie potrafił pobudzić „Wojskowych” do bardziej zdecydowanego ataku. Ostatecznie ani nie pomógł, ani nie zaszkodził zespołowi Runjaicia w zmaganiach z Molde.

Maciej Rosołek: 2+

Rosołek zastąpił Guala i można powiedzieć, że w ciągu ponad 20 minut rozegrał gorsze zawody niż jego hiszpański poprzednik. Warto jednak pamiętać, że cała Legia była bezsilna zarówno w defensywie, jak i ofensywie.