Wraca Fortuna 1. Liga! Wszystkie Skarby Kibica w jednym miejscu


Skarby Kibica Fortuna 1. Ligi autorstwa redakcji iGola to lektura obowiązkowa przed startem rozgrywek!

25 lutego 2022 Wraca Fortuna 1. Liga! Wszystkie Skarby Kibica w jednym miejscu
Łukasz Sobala / PressFocus

Rozpoczynamy nową rundę w Fortuna 1. Lidze. W ostatnich dniach na naszym portalu pojawiło się osiemnaście artykułów - każdy poświęcony jednemu zespołowi rozgrywek o awans do ekstraklasy. Najświeższe składy, ciekawostki, transferowe rewelacje i podsumowanie przygotowań do wiosny: to wszystko znaleźć możesz w naszych Skarbach Kibica!


Udostępnij na Udostępnij na

Aby ułatwić poszukiwania interesujących Ciebie Skarbów Kibica, zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu. Poszczególne zespoły przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

Na wstępie zachęcamy również do wspólnej zabawy w grze Fantasy 1. Liga, którą znaleźć można pod tym adresem.

Arka Gdynia

Arka to jedna z ekip, która będzie liczyć się w walce o awans do ekstraklasy. Strata do Widzewa jest jednak spora, a jedyną szansą dla gdynian mogą się okazać baraże. Miejsce w tych ostatnich trzeba będzie jednak wywalczyć.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Arka Gdynia – gotowa na powrót do elity?

Chrobry Głogów

Głogowianie nie pierwszy raz w swojej pierwszoligowej historii mają szansę nieco namieszać w czołówce ligi. W poprzednim sezonie zabrakło naprawdę niewiele, ale teraz, przy odrobinie sprzyjającego wiatru, "Pomarańczowo-czarni" mogą zajść naprawdę daleko.

Skarb kibica Fortuna I. Ligi: Chrobry Głogów – namieszać w czołówce

CWKS Akplan Resovia Rzeszów

Rzeszowianie byli uznawani za zespół, który do pierwszej ligi wdarł się dzięki niezwykłemu szczęściu. Nic dziwnego, że Resovia typowana była jako murowany kandydat do spadku w obecnym sezonie. Tymczasem ekipa z Podkarpacia radzi sobie lepiej, niż przyzwoicie. Nadrzędnym dla Resovii celem będzie utrzymanie, choć zespół ten nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kontekście walki o baraże.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Resovia Rzeszów – zachować spokój wiosną

GKS 1962 Jastrzębie

Już latem mogliśmy traktować jastrzębian jako murowanego kandydata do spadku, a runda jesienna tylko potwierdziła nasze obawy. Gra GKS-u wyglądała fatalnie, podobnie, jak sytuacja finansowa. Wiele wskazuje na to, że w maju zespół ten pożegna się z pierwszą ligą.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: GKS 1962 Jastrzębie – czas prawdziwej próby

GKS Katowice

Jesień w wykonaniu katowiczan była dość mierna, a oczekiwania kibiców zdecydowanie o wiele wyższe. Po tym, jak GKS w męczarniach wywalczył powrót na boiska pierwszoligowe, wiosną będzie musiał powalczyć o utrzymanie się w tych rozgrywkach na kolejny rok.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: GKS Katowice – spokojna runda?

GKS Tychy

Tyszanie nie tak wyobrażali sobie rundę jesienną. Po fantastycznym wyniku z poprzedniego sezonu, maszyna trenera Derbina nieco się zacięła. Ostatnie tygodnie poprzedniego roku pokazały jednak, że GKS może być istotnym graczem do końca trwającej kampanii.

Skarb kibica Fortuna 1. ligi: GKS Tychy – powalczyć o marzenia

Górnik Polkowice

Polkowiczanie, po sensacyjnym awansie do Fortuna 1. Ligi, nie mają łatwego życia na zapleczu ekstraklasy. Wiosną wiele może się zmienić, między innymi dzięki spore dotacji. Ostatnia drużyna rozgrywek może nas jeszcze zaskoczyć, choć Górnik pozostaje oczywiście jednym z faworytów do spadku z Fortuna 1. Ligi.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Górnik Polkowice – utrzymanie ponad wszystko

Korona Kielce

Kielczanie jesień zakończyli w fatalnym stylu. Forma zespołu pikowała w dół, a zimą zarząd zdecydował się postawić na nowego trenera. Gdy klub organizacyjnie w końcu wyszedł na prostą, zadanie postawienia na nogi formy sportowej należeć będzie do Leszka Ojrzyńskiego. Stawką awans do ekstraklasy.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Korona Kielce – kapitan Ojrzyński ponownie za sterami

ŁKS Łódź

ŁKS do jesieni podchodzi z pozycji poza strefą barażową, ale za to z jednym, zaległym spotkaniem do rozegrania. Łodzianom nie można jednak dopisywać trzech punktów na start, wszak w tym roku stawka jest niezwykle wyrównana.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: ŁKS Łódź – stabilizacja kluczem do sukcesu

Miedź Legnica

Legniczanie pędzą po tytuł mistrzowski oraz powrót do PKO BP Ekstraklasy. Przewaga nad pozostałą częścią stawki nie jest ogromna, ale powinna wystarczyć, aby za kilkanaście tygodni cieszyć się z awansu.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Miedź Legnica – zrobić swoje

Odra Opole

Odra to kolejny nieprzewidywalny zespół Fortuna 1. Ligi, mający wiele lepszych, ale też gorszych momentów. Środek tabeli wydaje się być pozycją sprawiedliwą, ale ledwie punkt straty do strefy barażowej nie dyskwalifikuje opolan z gry o wyższe cele. Klub z Opolszczyzny będzie jednak musiał ustabilizować formę.

Skarb Kibica Fortuna 1. Ligi: Odra Opole – baraże na wyciągnięcie ręki

Podbeskidzie Bielsko-Biała

"Górale" do wiosny przystąpią z wysokiej, czwartej pozycji w tabeli. W środku tabeli panuje jednak niewyobrażalny ścisk. Aby wywalczyć awans, lub chociaż miejsce w barażach, bielszczanie będą musieli się mocno spocić.

Skarb kibica Fortuna 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała – tylko jedno pytanie

Puszcza Niepołomice

Puszcza rokrocznie jest dla nas klubem zagadką. Tym razem niepołomiczanie, dla których jest to piąty sezon z rzędu w pierwszej lidze, mają się czego obawiać. Do wiosny przystępują bowiem z pozycji w strefie spadkowej

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Puszcza Niepołomice – lampka ostrzegawcza dla klubu z Małopolski

Sandecja Nowy Sącz

Nowosądecki klub to jedna, wielka niewiadoma. Fatalni u siebie, ale fenomenalni na wyjeździe piłkarze Dariusza Dudka muszą poszukać ustabilizowania formy. Jesienią Sandecja pokazała przecież, że jej powrót do ekstraklasy może stać się rzeczywistością.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Sandecja Nowy Sącz – tylko mocniejsza?

Skra Częstochowa

Częstochowianie do wiosny podchodzą z podobnymi założeniami, jak do rundy jesiennej. Zadaniem numer jeden na następne tygodnie będzie zapewnienie sobie utrzymania. A każda kolejna zdobyta pozycja będzie tylko miłym dodatkiem.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Skra Częstochowa – nie zważać na wszystko wokół

Stomil Olsztyn

Ekipa z Olsztyna dokonała zimą kilku ciekawych i poważnych wzmocnień. Celem na wiosnę będzie utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Jeśli uda się to osiągnąć, będziemy mogli mówić o ogromnym sukcesie, wszak klub jakiś czas temu mógł nawet zniknąć z piłkarskiej mapy Polski.

Skarb Fortuna 1. Ligi: Stomil Olsztyn – walka o utrzymanie

Widzew Łódź

Łodzianie z jednej strony gonią legnicką Miedź, z drugiej zaś wciąż muszą oglądać się za siebie. Czy Widzew nie ulegnie presji i zdoła awansować jeszcze w tym sezonie?

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Widzew Łódź – wykonać drugi krok

Zagłębie Sosnowiec

To kolejny słaby w wykonaniu sosnowiczan sezon. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno rywalizowała na boiskach ekstraklasy, teraz znów musi walczyć o ligowy byt.

Skarb kibica Fortuna 1. Ligi: Zagłębie Sosnowiec – spokojnie się utrzymać

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze