Schneller Ball – podsumowanie dwudziestego pierwszego dnia Euro 2024


Poznaliśmy drugiego finalistę mistrzostw Europy w Niemczech

11 lipca 2024 Schneller Ball – podsumowanie dwudziestego pierwszego dnia Euro 2024
Alexander Hassenstein - UEFA

Wczorajszy dzień przyniósł nam rozstrzygnięcie spotkania, którego zwycięzca otrzymywał bilet do wielkiego finału Euro 2024. Reprezentacja Anglii po raz pierwszy na tym turnieju zagrała dobry mecz i ostatecznie to „Synowie Albionu” powalczą z Hiszpanią o tytuł mistrza Europy. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń z wczorajszego starcia w Dortmundzie.


Udostępnij na Udostępnij na

W środę o godzinie 21:00 odbyło się spotkanie Holandii z reprezentacją Anglii. Faworytem w tym starciu wydawała się być ekipa „Oranje”, która w poprzednich meczach prezentowała się z lepszej strony. Obydwa zespoły od samego początku napierały na bramkę rywala, co spowodowało, że po 18 minutach każda z drużyn miała już na swoim koncie zdobytego gola. Później jednak zarówno Holendrzy, jak i Anglicy nie mogli znaleźć drogi do bramki przeciwnika i wydawało się, iż dojdzie do dogrywki. Pod koniec meczu jednak podopieczni Garetha Southgate’a przeprowadzili akcję, którą zakończyli pokonaniem golkipera rywali. Tym samym zwyciężyli z „Oranje” 2:1 i zameldowali się w finale mistrzostw Europy.

Top zagrań

Oglądając mecz Holandii z Anglią nikomu nie mogła umknąć sytuacja, w której ekipa Garetha Southgate’a była bliska objęcia prowadzenia za sprawą Fodena. Piłkarz Manchesteru City dostał bardzo dobre podanie od Mainoo, po czym zwinnymi ruchami próbował umieścić piłkę w siatce „Oranje”. Na przeszkodzie stanął mu jednak Denzel Dumfries, który zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej i tym samym odpłacił się swojej reprezentacji za sprokurowany wcześniej rzut karny.

Samego Fodena trzeba również pochwalić za kilka inny sytuacji w tym meczu. W jednej z nich po podaniu od Bukayo Saki 24-latek oddał piękne uderzenie sprzed pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka. Gdyby pomocnik zamienił ten strzał na gola, moglibyśmy mówić o jednej z najładniejszych bramek tego turnieju.

MVP dnia

Za wczorajsze spotkanie postanowiliśmy wyróżnić Ollie Watkinsa. Co prawda 28-latek wszedł dopiero na ostatnie minuty meczu z Holandią, ale to jego trafienie pozwoliło „Synom Albionu” cieszyć się z upragnionego awansu do finału Euro. Było to dopiero drugie starcie na tym turnieju, w którym na boisku zameldował się zawodnik Aston Villi, i jak widać swojej szansy nie zmarnował. Tym samym Anglia może szykować się do niedzielnego spotkania z Hiszpanią, a Watkins cieszyć się ze zdobycia statuetki dla najlepszego gracza starcia z Holandią.

Cytat dnia

– Foden! Jego też chyba kąpał Messi kiedyś – Jacek Laskowski.

Bramka dnia

Za najładniejszego gola wczorajszego spotkania uznaliśmy trafienie Xaviego Simonsa. 21-latek świetnie odebrał piłkę Declanowi Rice’owi, po czym popędził z nią w stronę bramki i silnym strzałem pokonał Jordana Pickforda. Tym samym to Holendrzy na początku meczu objęli prowadzenie, jednak ostatecznie ta bramka nie dała im upragnionego awansu do finału mistrzostw Europy.

Ciekawostki

  1. Kobbie Mainoo mając 19 lat i 82 dni został najmłodszym Anglikiem, który zagrał w półfinale dużego turnieju międzynarodowego (MŚ/Euro).
  2. Harry Kane, strzelając bramkę reprezentacji Holandii został najlepszym strzelcem w historii fazy pucharowej Euro (6 goli).
  3. Gol Xaviego Simonsa w 7. minucie mecz z Anglią jest najwcześniej zdobytym golem w półfinale mistrzostw Europy od 1996 roku. Wtedy to w 3. minucie meczu „Synów Albionu” z Niemcami do siatki trafił Alan Shearer.
  4. Reprezentacja Anglii drugi raz z rzędu awansowała do finału mistrzostw Europy.
  5. Nie licząc serii rzutów karnych, Gareth Southgate jest pierwszym selekcjonerem w historii, który nie przegrał 13. kolejnych meczów na Euro.
  6. Harry Kane po wczorajszym spotkaniu z Holandią z siedmioma bramkami na koncie został najlepszym strzelcem reprezentacji Anglii w historii Euro (ex aequo z Alanem Shearer’em).

Euro 2024 dzień po dniu

1. Schneller Ball – podsumowanie pierwszego dnia Euro

2. Schneller Ball – podsumowanie drugiego dnia Euro

3. Schneller Ball – podsumowanie trzeciego dnia Euro

4. Schneller Ball – podsumowanie czwartego dnia Euro

5. Schneller Ball – podsumowanie piątego dnia Euro

6. Schneller Ball – podsumowanie szóstego dnia Euro

7. Schneller Ball – podsumowanie siódmego dnia Euro 2024

8. Schneller Ball – podsumowanie ósmego dnia Euro 2024

9. Schneller Ball – podsumowanie dziewiątego dnia Euro 2024

10. Schneller Ball – podsumowanie dziesiątego dnia Euro 2024

11. Schneller Ball – podsumowanie jedenastego dnia Euro 2024

12. Schneller Ball – podsumowanie dwunastego dnia Euro 2024

13. Schneller Ball – podsumowanie trzynastego dnia Euro 2024

14. Schneller Ball – podsumowanie czternastego dnia Euro 2024

15. Schneller Ball – podsumowanie piętnastego dnia Euro 2024

16. Schneller Ball – podsumowanie szesnastego dnia Euro 2024

17. Schneller Ball – podsumowanie siedemnastego dnia Euro 2024

18. Schneller Ball – podsumowanie osiemnastego dnia Euro 2024

19. Schneller Ball – podsumowanie dziewiętnastego dnia Euro 2024

20. Schneller Ball – podsumowanie dwudziestego dnia Euro 2024

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze