Kamil Grosicki: Bartek utrzymał nas w grze w tym meczu [WYWIAD]

Reprezentant Polski na gorąco po meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin

22 października 2022 Kamil Grosicki: Bartek utrzymał nas w grze w tym meczu [WYWIAD]
Szymon Górski / PressFocus

Legia Warszawa w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin. "Wojskowi" byli w tym meczu drużyną lepszą, zwłaszcza w pierwszej połowie, w drugiej jednak Pogoń była w stanie rywalizować z gospodarzami. Kamil Grosicki pozostawił po sobie w tym meczu dobre wrażenie. Po spotkaniu udało nam się przeprowadzić z nim krótką rozmowę.

Na początku zapytam Pana, czy był apetyt na trzy punkty pod koniec meczu?

Myślę, że i my, i Legia chcieliśmy wygrać ten mecz. Pod koniec spotkania to już była kontra za kontrę, najpierw sytuacja w jedną stronę, potem w drugą. Szkoda, że dwa razy obrońcy Legii mnie zblokowali, bo miałem niezłe sytuacje. Chyba tak miało być, że ten mecz powinien się zakończyć remisem.

Jak zadziałała na Was bramka Legii do szatni?

Całe szczęście, że mieliśmy w bramce młodego Bartka, który utrzymał nas w grze w tym meczu, bo obronił rzut karny w bardzo złym dla nas momencie. Bramkę dostaliśmy w 44. minucie, w 46. był rzut karny, więc ten mecz pod koniec pierwszej połowy był na pewno trudny dla nas, ogólnie jak cała pierwsza połowa. Dobrze zareagowaliśmy, więc są pozytywy z naszej gry, jeśli chodzi o drugą połowę. Jak chcemy grać o najwyższe cele, to musimy całe spotkanie zagrać tak jak drugą połowę.

Jak Pan myśli, z czego wynikało to, że Pogoń w drugiej połowie grała lepiej?

Powiedzieliśmy sobie dużo mocnych słów w szatni, wiedzieliśmy, że gorzej na pewno nie zagramy niż w pierwszej połowie. Chcieliśmy ten mecz odwrócić, szybko strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, później mecz był otwarty i obie drużyny do końca walczyły o zwycięstwo.

Czy punkt jest satysfakcjonujący po dzisiejszym meczu?

Na pewno. Po pierwszej połowie bralibyśmy go w ciemno, cieszymy się z niego, ale chcieliśmy ugrać coś więcej, ale gramy w Warszawie. Z Legią zawsze są trudne mecze, to jest gorący teren, więc remis chyba jest sprawiedliwy dla dwóch stron.

Czy uważa Pan, że jest Pan w lepszej formie niż rok temu jesienią?

Trudno powiedzieć, na pewno gram więcej, mam coraz więcej minut w tym sezonie. W każdym meczu muszę coraz lepiej grać, bo wiem, że zespół mnie potrzebuje i z przodu, i z tyłu. I dzisiaj to pokazałem, pomagałem w obronie, bo Legia często atakowała tą stroną, gdzie ja byłem, więc musiałem pomagać w obronie. Szkoda, że z przodu nic nie wpadło, bo były ku temu sytuacje. Zostało parę meczów do końca roku plus Puchar Polski, chcemy je wszystkie wygrać, żeby dobrze zakończyć sezon.

Uważa Pan, że czegoś Panu zabrakło w tej drugiej połowie?

Szczęścia, obrońcy mnie blokowali przy tych strzałach, wykonali dobrą robotę dla swojego zespołu, ale cieszę się, że dochodzę do sytuacji, potrzebuję tych bramek więcej strzelać.

Na koniec chciałem Panu pogratulować kolejnego powołania do reprezentacji Polski. Za miesiąc widzimy się w Katarze?

Mam nadzieję, zrobię wszystko w tych ostatnich meczach, żeby moje nazwisko znalazło się na tej ostatecznej liście na mundial w Katarze.