II liga: Podział punktów w Gdyni

W meczu zamykającym 24. kolejkę polskiej II ligi spotkały się ze sobą dwie drużyny zachowujące szansę na awans do ekstraklasy. Arka Gdynia przed własną publicznością zremisowała z beniaminkiem rozgrywek, Zniczem Pruszków 2:2.

Arka wyraźnie przeżywa kryzys formy. Drużyna z pierwszoligowymi aspiracjami w ostatnich trzech meczach zdobyła tylko jeden punkt i przyszłość Wojciecha Stawowego w klubie wydaje się być bardzo niepewna.

Gdańszczanie od pierwszych minut spotkania zaatakowali chcąc jak najszybciej pokonać bramkarza gości, Adriana Bieńka. W 11. minucie po podaniu Tomasza Sokołowskiego, bramkę zdobył pomocnik Arki, Marcin Wachowicz otwierając wynik meczu.

Po stracie gola zawodnicy z Pruszkowa przejęli inicjatywę lecz ich strzały z dystansu nie przyniosły wyrównania i na przerwę szczęśliwsi z chodzili gospodarze.

Druga połowa przyniosła wyrównaną grę z groźnymi sytuacjami pod obiema bramkami. W 53. minucie meczu Paweł Zawistowski uwolnił się z pod krycia obrońców Arki i mocnym strzałem pokonał Andrzeja Bledzewskiego.

W 57. minucie spotkania gola na 2:1 strzałem z dwudziestu metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Adriana Bieńka zdobył Marcin Wachowicz.

Gdy wydawało się, że podopieczni Wojciecha Stawowego zainkasują trzy punkty w drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę wyrównującą strzelił Robert Lewandowski i mecz zakończył się podziałem punktów.