Skorża out, Jan Urban nowym trenerem Lecha?


10 października 2015 Skorża out, Jan Urban nowym trenerem Lecha?
Commons.wikimedia..com

Stało się, skończyła się cierpliwość duetu Klimczak & Rutkowski, Maciej Skorża ląduje na bruku! Nowym szkoleniowcem Lecha zostanie Jan Urban, który po blisko 2 latach nieobecności wraca na ligową karuzelę.


Udostępnij na Udostępnij na

Skorża pracował w Lechu od 27 sierpnia 2014 roku. Na stanowisku zastąpił Mariusza Rumaka. W sezonie 2014/2015 sięgnął po mistrzostwo Polski. Wydawało się, że trener z takim bagażem doświadczeń to gwarancja sukcesu w kolejnych rozgrywkach.

Rzeczywistość okazała się inna. Fatalna inauguracja ligi, odpadnięcie z Ligi Mistrzów i słabe występy w Lidze Europy – gorzej być nie mogło, dlatego Maciej Skorża musiał ponieść konsekwencje. Trener, który jeszcze parę miesięcy temu był w Poznaniu noszony na rękach, dziś ze smutkiem pakuje walizki.

Pałeczkę przejmuje Urban, który wraca do Polski i ma przed sobą jedno zadanie – wydobyć Lech Poznań z dołka. Przemawia za nim doświadczenie, ekstraklasa to dla niego otwarta księga. Jako szkoleniowiec warszawskiej Legii zdobył tytuł mistrza Polski w sezonie 2012/2013. Wydaje się, że Urban to w tej chwili najlepszy kandydat na to stanowisko. Czas pokaże, czy nowy szkoleniowiec będzie receptą na problemy, z którymi w Poznaniu zmagają się od startu sezonu.

 

Komentarze
Andrzej Panasiuk (gość) - 9 lat temu

Moim zdaniem ta zmiana przyszła zdecydowanie za późno! Chociaż cenię tego szkoleniowca, Lechowi pod jego wodzą nie wróżę już możliwości obrony tytułu. Jak wejdą do finałowej ósemki, to będzie sukces... ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze