Sevilla pokonuje wicelidera!

6 kwietnia 2008 Sevilla pokonuje wicelidera!

W hicie 31. kolejki Primera Division, na Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla FC podejmowała drugi w tabeli Villarreal. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0, a jednego z goli zdobył najlepszy jak na razie strzelec Primera Division, Luis Fabiano.

Przed spotkaniem było sporo spekulacji. Villarreal chciał zwiększyć przewagę nad goniącą ich Barceloną i wykorzystać potknięcie Realu Madryt. Sevilla walczy z kolei o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Luis Fabiano zdobył kolejną bramkę w lidze
Luis Fabiano zdobył kolejną bramkę w lidze (fot. bbc.co.uk)

Spotkanie okrzyknięte hitem kolejki nie rozczarowało. Początek był dość wyrównany. Obie ekipy próbowały atakować, ale wszystko kończyło się lekkimi i nieskutecznymi strzałami. Z biegiem czasu to jednak Sevilla zaczęła osiągać przewagę. Kapitalnie bronił jednak golkiper gości, Diego Lopez. Niezwykle aktywny był najlepszy strzelec Primera Division, Luis Fabiano. O ile jego główka po rzucie rożnym nie dała prowadzenia gospodarzom, to indywidualna akcja i strzał w 18. minucie wywołały szał na trybunach, a Fabiano zdobył 23 gola w lidze. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany wyniku, choć obie ekipy stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwników. Bliski zdobycia bramki  po strzale z rzutu wolnego był Dani Alves. Do końca pierwszej połowy utrzymał się rezultat 1:0 dla Sevilii.

Druga część spotkania zapowiadała się równi ciekawie co pierwsza. Villarreal musiał zaatakować, chcąc wyrównać. Ale Sevilla postawiła bardzo wysoko poprzeczkę, nie dając szans gościom. Żółtej Łodzi brakowało skuteczności i formy, jaką prezentowała w ostatnich spotkaniach. Gospodarze nadal przeważali, ale nie potrafili wykorzystać stwarzanych sytuacji. Taki stan gry trwał aż do 88. minuty, gdy sędzia po faulu Diego Lopeza we własnym polu karnym na Jesusie Navasie, podyktował rzut karny. Popularną „11” pewnie wykorzystał Fredi Kanoute, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Sevilli.

Sevilla – Villarreal 2:0 (1:0)