LM: Boruc i Żurawski w ćwierćfinale

Do AC Milanu, który już wcześniej zapewnił sobie awans dołączył Celtic Glasgow. Największym przegranym okazał się Szachtar Donieck. Drużyna Mariusza Lewandowskiego przegrała z Benfiką Lizbona i nie wykorzystała szansy awansu z grupy. Ukraińcy pozbawili się nawet gry w Pucharze UEFA.

Pewny już wcześniej awansu AC Milan wbrew oczekiwaniom co niektórych dziennikarzy, kibiców i ekspertów nie odpuścił ostatniego meczu fazy grupowej i pokonał Celtic Glasgow. Podopieczni Gordona Strachana bronili się dzielnie, aż do 70 minuty meczu. Wtedy to po podaniu Brazylijczyka – Cafu, zwycięską bramkę dla Rossonerich zdobył Filippo Inzaghi. Zdobywając tego jedynego gola – „Super Pippo” – stał się najskuteczniejszym strzelcem w historii europejskich pucharów. Było to już jego 42 trafienie w LM. W sumie zdobył we wszystkich europejskich rozgrywkach 63 gole. Tej nocy wyprzedził m.in dotychczasowego lidera Niemca – Gerda Muellera (62 bramki). Tradycyjnie już bardzo dobre spotkanie rozegrał Artur Boruc, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek. Niespodziewanie w 78 minucie Gordon Strachan wprowadził na plac gry – Macieja Żurawskiego. Rezultat meczu – 1:0 – dla Milanu nie pokazuje olbrzymiej przewagi gospodarzy i sporadycznych ataków gości.

W drugim meczu tej grupy Szachtar Donieck dość gładko przegrał u siebie 1:2 z Benfiką Lizbona. Ukraincy już na początku dali się zaskoczyć tracąc bramki w 6 i 22 minucie spotkania. „Katem” Szachtara okazał się paragwajczyk – Oscar Cardozo strzelec obu goli. Bramkę kontaktową tuż przed przerwą zdobył z rzutu karnego Włoch – Cristiano Lucarelli. Mimo szaleńczych prób piłkarzom Lucescu nie udało się już zmienić wyniku meczu. Rezultat ten oznacza, iż Szachtar nie wystąpi nawet w Pucharze UEFA. Przeciętne spotkanie rozegrał – Mariusz Lewandowski. Reprezentant Polski sprokurował nie udanym wślizgiem pierwszego gola dla Benfiki i został zmieniony w 57 minucie meczu.

Pierwsze miejsce w grupie D piłkarskiej Ligi Mistrzów obronili triumfatorzy ostatniej edycji tych rozgrywek – AC Milan. Włosi zgromadzili 13 punktów i pewnie awansowali do kolejnej rundy. Celtic Glasgow – Artura Boruca i Macieja Żurawskiego awansował z drugiego miejsca zgromadziwszy punktów 9. Benfika Lizbona w ostatniej kolejce zamieniła się miejscami z Szachtarem Donieck. Portugalczycy w sumie zdobyli 7 punktów. Podopieczni Jose Camacho „w bólach” zapewnili sobie start w Pucharze UEFA. Największym przegranym okazali się gracze wspomnianego Szachtara, którzy kończą przygodę z Europejską piłką już na fazie grupowej LM. Ukraincy w sześciu meczach zgromadzili tylko 6 punktów.