Jürgen Klopp: Nie gramy na remis


Faza grupowa elitarnej Ligi Mistrzów zmierza ku swym ostatecznym rozstrzygnięciom. Już dziś Borussia Dortmund może zapewnić sobie awans. Przeciwnikiem mistrzów Niemiec będzie Ajax Amsterdam.


Udostępnij na Udostępnij na

W Amsterdamie zmierzą się ze sobą zespoły, które zadziwiły całą Europę, przeciwstawiając się faworytom grupy D – Realowi Madryt oraz Manchesterowi City. – Bardzo się cieszę, iż obie drużyny wprowadziły duże zamieszanie w potyczkach grupy D i sprawy nie potoczyły się w takim kierunku, jaki wszyscy przewidywali po losowaniu grupy – stwierdził w trakcie przedmeczowych przygotowań Jürgen Klopp.

Mimo iż do awansu Borussia potrzebuje zaledwie remisu, zarówno trener, jak i piłkarze odnoszą się z szacunkiem do rywala z Amsterdamu, zapowiadając brak kalkulacji i walkę o pełną pulę. – Chcemy kształtować grę tak dobrze, jak to możliwe, ale jesteśmy świadomi i widzieliśmy w pierwszym meczu, jak silny jest Ajax – zapowiada Klopp.

Wtóruje mu jedna z ostoi formacji defensywnej niemieckiego klubu, Marcel Schmelzer: – Nie wychodziliśmy jeszcze do meczu ze świadomością, że jeden punkt nam wystarczy. Będziemy dążyć przez 90, a nawet  95 minut do tego, by uzyskać jak najkorzystniejszy rezultat, pokazując przy tym nasze największe atuty na boisku. Pojedynek w Amsterdamie będzie ciut trudniejszy od tego u nas.

Komentarze
~Dupny Żul (gość) - 5 lat temu

Opa opa opa opa szara morda zniszczył Kloppa...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze