Weekend w Ligue 1


Już w ten weekend piłka powraca na boiska Francji, gdzie rozegrana zostanie 8. kolejka Ligue 1. Jednym z najciekawszych spotkań będzie mecz pomiędzy Stade Rennes a Olympique Lyonem.


Udostępnij na Udostępnij na

Grenoble Foot 38 – FC Nantes

Nieobliczalne Grenoble na własnym stadionie będzie niezwykle groźne w meczu z Nantes. „Kanarki” od początku sezonu prezentują się źle, a zmiana trenera nie dała jak na razie większego efektu. Jeśli więc Elie Baup chce pozostać na stanowisku, musi dobrze zmotywować piłkarzy przed trudnym meczem na Stade des Alpes. Grenoble ma większe szanse na zwycięstwo, ponieważ ma formę oraz atut własnego boiska.

Typ Igola: 1

Havre AC – Le Mans UC 72

Le Mans jest na pewno lepszym zespołem, ale na wyjazdach nie zawsze gra tak jak potrafi. Po odejściu kilku czołowych graczy Le Mans nadal gra bardzo dobrze i dlatego jest faworytem tego meczu. Mimo że Havre lubi sprawiać niespodzianki, to jednak jego zwycięstwo byłoby dużym zaskoczeniem.

Typ Igola: 2

FC Lorient – Girondins Bordeaux

Nic nie przemawia za tym, aby w tym meczu doszło do sporej sensacji. Lorient gra naprawdę źle i zajmuje dopiero siedemnastą lokatę. Chociaż Bordeaux nie zaczęło tego sezonu świetnie, to powinno sobie poradzić z Lorient. 

Typ Igola: 2

Olympique Marsylia – SM Caen

Po kilku świetnych zwycięstwach Marsylia złapała lekką zadyszkę. Dlatego mimo atutu własnego boiska nie może czuć się pewnie przed meczem z dobrym (jak na razie) Caen. Prawie we wszystkim przewyższają gości, ale to jest sport. Marsylia jest faworytem, Caen liczy na minimum jeden punkt.

Typ Igola: 1

OGC Nice – FC Sochaux

Rewelacyjna na początku Nicea spuściła z tonu. Gra jednak na swoim stadionie ze słabym Sochaux. Jak pokazują statystyki, nie może tam przegrać. No chyba że Sochaux zacznie lepiej grać…

Typ Igola: 1

Toulouse FC – AJ Auxerre

Po siedmiu kolejkach Ligue 1 Toulouse gra naprawdę dobry futbol i zajmuje pozycję wicelidera. Natomiast Auxerre przeplata dobre spotkania ze słabszymi. Teoretycznie to Toulouse jest faworytem, ale w piłce niczego nie można być pewnym.

Typ Igola: 1

Lille OSC – Valenciennes FC

Jeśli patrzeć na tabelę, to Lille jest faworytem. Jeśli natomiast patrzeć na statystyki meczów pomiędzy drużynami, w korzystniejszej sytuacji są goście. Kto jest lepszy, oceni boisko, ale podział punktów będzie prawdopodobny.

Typ Igola: X

Stade Rennes – Olympique Lyon

Rennes w tym pojedynku nie stoi na straconej pozycji. Jak wskazują statystyki, to Rennes na własnym obiekcie więcej razy wygrywali od Lyonu. Tym samym nie będzie łatwo Mistrzowi Francji. Podopieczni Claude Puela znakomicie rozpoczęli rozgrywki ligowe. Mają już 5 punktów przewagi nad resztą stawki i nie chcą ich stracić. Remis na Stade Route de Lorient jest bardzo prawdopodobny.

Typ Igola: X

AS Saint-Etienne – AS Monaco

„Zieloni” po remisie z Bordeaux powoli łapią formę. Nie można spodziewać się od razu cudu, ale na zwycięstwo z Monaco drużynę Laurenta Roussey’a stać. Monaco po niezłym początku pokazuje, że nie będzie się liczyć w walce o wyższe lokaty, chyba że gole strzelać będzie nadal Frederic Nimani. Kto jest faworytem? Saint-Etienne ma lekką przewagę w tym meczu.

Typ Igola: 1

AS Nancy – Paris Saint-Germain

Nie wiadomo, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Paryżanie po niezłych meczach teraz troszkę spadli. Nancy od początku gra poniżej oczekiwań, więc czas zacząć coś udowadniać. Remis jest prawdopodobnym rezultatem niedzielnego spotkania.

Typ Igola: X

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze