Platini odpowiada Blatterowi


20 marca 2013 Platini odpowiada Blatterowi

Nie tak dawno szef FIFA, Sepp Blatter, skrytykował pomysł UEFA, aby Euro 2020 było rozgrywane na terenie aż trzynastu krajów. Na słowa Blattera odpowiada teraz Michel Platini, stojący na czele UEFA.


Udostępnij na Udostępnij na

Propozycja rozgrywania mistrzostw Europy 2020 w trzynastu krajach padła w styczniu tego roku na zgromadzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA. Jedynie Turcja głosowała przeciw takiemu rozwiązaniu, zgłaszając gotowość do samodzielnego zorganizowania turnieju. Przeciwko propozycji UEFA jest także Sepp Blatter, który uważa, że mistrzostwa stracą przez to serce i duszę.

Michel Platini
Michel Platini (fot. Skysports.com)

Na zarzuty Blattera w rozmowie z francuskim „L’Equipe” odpowiedział szef UEFA, Michel Platini. – Mistrzostwa europejskich narodów nigdy nie miałyby lepszej nazwy, gdyby po raz pierwszy rozegrano je na terenie całego kontynentu – stwierdził były francuski zawodnik, dodając ponadto, że zdecydowana większość federacji piłkarskich popiera taki projekt.

Platini wypowiedział się również na temat mistrzostw świata w 2022 roku, które zostaną rozegrane w Katarze. Jego zdaniem powinny się one odbyć zimą: – W lecie, przy 50 stopniach ciepła, niemożliwa jest w Katarze gra w piłkę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze