Nakoulma w Orleanie, Gabrielsen wzmacnia Tuluzę, czyli początek okienka we Francji


Przeglądamy wzmocnienia w Ligue 1 oraz Ligue 2

1 stycznia 2020 Nakoulma w Orleanie, Gabrielsen wzmacnia Tuluzę, czyli początek okienka we Francji
Football 365

Okienko transferowe we Francji ruszyło, zbroją się i w Ligue 1, i w Ligue 2, a jednym z ciekawszych transferów jest przyjście do US Orleans dobrze znanego z polskich boisk Prejuce'a Nakoulmy. Karuzela rozkręca się coraz szybciej, dlatego przedstawiamy dotychczasowe ruchy kadrowe zespołów z Heksagonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Zima to dobry okres na lekkie wietrzenie szatni czy korekty w składzie, a okienko transferowe rozkręca się coraz mocniej. Francuskie kluby mają jeszcze 30 dni na dokonywanie ruchów, dlatego większość z nich mocno pracuje nad swoimi transakcjami. Kilku piłkarzy zostało już potwierdzonych, wśród nich choćby Prejuce Nakoulma, który trafił do okupującego ostatnie miejsce w tabeli Ligue 2 US Orleans.

Jako że piłka nad Sekwaną cieszy się sporym uznaniem wśród futbolowych ekspertów w Europie Zachodniej, a ogromny procent zawodników z Ligue 1 i Ligue 2 trafia do innych, lepszych lig, postanowiliśmy przyjrzeć się działaniom zespołów z tychże lig w początkowym okresie trwania okresu transakcyjnego.

Strahinja Pavlovic – AS Monaco

Utalentowany 18-latek z serbskiego Partizana Belgrad został kupiony przez drużynę z Księstwa za 10 milionów euro, głównie z myślą o przyszłości. Profil tego zawodnika idealnie wpisuje się w model działania ASM. Pavlovicia nie zobaczymy jednak w najbliższym czasie na francuskich boiskach, ponieważ został oddany na wypożyczenie do swojej starej drużyny, a w Monako pojawi się w przyszłości.

Riza Durmisi – OGC Nice

Duńczyk nie tak dawno kupiony przez Lazio za 7,5 miliona euro powędrował na wypożyczenie do Nicei. Lewy obrońca ma być wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez Patrika Vieirę, tym bardziej że bardzo prawdopodobne jest odejście zawodników mogących występować na podobnych pozycjach.

Ruben Gabrielsen – Toulouse FC

Broniąca się rozpaczliwie przed spadkiem Tuluza ściągnęła do siebie Gabrielsena jako poważne wzmocnienie środka defensywy. Norweg to jeden z lepszych zawodników na tej pozycji występujących w norweskiej lidze, dokładnie w FK Molde. Do klubu z miasta Airbusa dołączył na zasadzie wolnego transferu i wszyscy w zespole mocno na niego liczą.

Anthony Limbombe – FC Nantes

W sierpniu 2018 roku FC Nantes kupiło go za 8 milionów euro, ale później wylądował w Standardzie Liege, do którego to został wypożyczony. Owo wypożyczenie właśnie dobiegło końca i Belg dołączył do drużyny „Kanarków”. Napastnik nie ma jednak łatwego zadania, bo swój ostatni mecz rozegrał w październiku – nabawił się kontuzji, dokładnie skręcił kolano.

Vincent Pajot – FC Metz

Do Metz przychodzi jako wzmocnienie środka pola. Wypożyczony do końca sezonu z Angers SCO Pajot w Lotaryngii pojawił się już w grudniu, ale umowa zaczęła obowiązywać dokładnie od 1 stycznia 2020 roku. Piłkarz ten gwarantuje stabilizację na pozycji numer sześć, a walczyło o niego jeszcze kilka innych drużyn, między innymi Dojon FCO. Metz zagwarantowało sobie opcję wykupu, jeśli piłkarz sprawdzi się w granatowych barwach.

Prejuce Nakoulma – US Orleans

Na temat tego transferu pisaliśmy tutaj:

Prejuce „Prezes” Nakoulma ląduje we Francji. Czy zje Ligue 2?

Corentin Jean – RC Lens

Lider Ligue 2 wzmacnia się zawodnikiem ostatniej drużyny Ligue 1. Corentin Jean przybywa do Lens na wypożyczenie, mając na celu wzmocnić ofensywną siłę rażenia. 24-letni napastnik uporał się nie tak dawno z dość poważną kontuzją i w pełni odbudować chciałby się właśnie w „Złocistego-krwistych” z północy. Jak sam mówi, podoba mu się projekt tworzony w dawnym klubie Jacka Bąka.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze