Prejuce „Prezes” Nakoulma ląduje we Francji. Czy zje Ligue 2?


Popularny "Prezes" znalazł nowego pracodawcę

30 grudnia 2019 Prejuce „Prezes” Nakoulma ląduje we Francji. Czy zje Ligue 2?

Prejuce Nakoulma znalazł nowy klub. 32-letni były zawodnik Górnika Zabrze na wiosnę będzie reprezentował barwy US Orleans, które występuje w Ligue 2 ( drugi poziom francuskich rozgrywek).


Udostępnij na Udostępnij na

Po odejściu z tureckiego Rizesporu reprezentant Burkiny Faso przez długi czas nie mógł znaleźć nowego pracodawcy. Mówiło się o zainteresowaniu ze strony klubów PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie wszystkie rozmowy spaliły na panewce. Zapewne chodziło o kwestie finansowe. Zawodnik ostatnie pół roku spędził więc bez kontraktu, ciesząc się urlopem.

„Prezes” w Rizesporze rozegrał jedynie 12 spotkań, zdobywając przy tym jedną bramkę. Z tego powodu turecki klub postanowił nie przedłużać z nim kontraktu.

32-latek w nowy rok wejdzie jako zawodnik US Orleans. Dla byłego gracza Górnika Zabrze jest to drugie podejście do gry na francuskiej ziemi. W sezonie 2017/2018 reprezentował on barwy FC Nantes, jednak nie zadomowił się w tym zespole na dłużej.

US Orleans to klub występujący na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji. Obecnie znajduje się na 20. lokacie w tabeli Ligue 2, a więc na ostatnim miejscu. Do bezpiecznej strefy brakuje im już siedmiu „oczek”. Przed byłym zawodnikiem Górnika trudne zadanie. Musi pomóc swojej nowej drużynie w utrzymaniu się na zapleczu Ligue 1. I oby mu się udało. My z tego miejsca chcielibyśmy mu właśnie tego życzyć

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze