Redakcja

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (lipiec – wrzesień)


Przed Państwem nasze najlepsze wywiady z minionego roku. Oto część trzecia (z czterech) licząca 7 tekstów

10 stycznia 2020 Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (lipiec – wrzesień)

Rok 2019 był dla iGola okresem rozkwitu. Portal odwiedzała większa liczba czytelników, a artykuły cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż w przeszłości. Istną wisienką na torcie owych wzrostów był fakt, że na stronie pojawił się ogrom tzw. materiałów z terenu, czyli m.in. wywiadów z szeroko pojmowaną grupą ludzi związanych z piłką nożną. Z piłkarzami, trenerami, skautami, prezesami i nie tylko! Zapraszamy do przejrzenia trzeciej części tej "soczystej partii".


Udostępnij na Udostępnij na

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (styczeń – marzec)

Najlepsze wywiady portalu iGol.pl w 2019 roku (kwiecień – czerwiec)

Psycholog sportowy o specyfice swojej pracy, zachowaniu Dziczka i perypetiach Janczyka

„Czy piłkarz może czuć presję? Z jakimi kwestiami można się zwrócić do psychologa sportowego? Jak walczyć ze stresem przed ważnym meczem? Na te pytania odpowie Joanna Kotek – na co dzień psycholog sportowy, który współpracuje z drużynami sportowymi, zawodnikami oraz rodzicami sportowców.”

Joanna Kotek: Nie da się ocenić zachowania zawodnika po wycinku, który widzimy na ekranie telewizorów (WYWIAD)

 

6 milionów graczy próbuje swoich sił w wirtualnym menadżerze

„Jan od wielu sezonów zajmuje pozycje w top 25k graczy FPL na świecie z prawie pięciu/sześciu milionów użytkowników (jest w czołowym 0,5%). Nie są to pojedyncze menadżerskie wyskoki, lecz konsekwencja i regularność w zajmowaniu stosunkowo wysokich lokat każdego roku. Jan zna temat od podszewki i postanowił podzielić się kilkoma opiniami i przewidywaniami.”

Z fantasistą o Fantasy Premier League (WYWIAD)

Stażysta Michała Probierza, wychowanek Pogoni Miechów, trener młodzików. Po godzinach – działacz charytatywny

„24 i 25 sierpnia w podkrakowskim Miechowie odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, którego celem będzie uzbieranie odpowiednich środków na leczenie chorej dziewczynki – Kasi Doniec. Całe wydarzenie figuruje w internecie pod nazwą „Real-Construct Cup”, a jego głównym organizatorem jest nasz rozmówca, czyli Kamil Dąbrowski. To jeden z trenerów Akademii Champions, który pewnego dnia pomyślał, że warto komuś pomóc. Zaczęło się niewinnie, bo od koszulki z autografem.”

Kamil Dąbrowski: „Po prostu wziąłem Facebooka i zacząłem pytać o pomoc”

Przyszła pora na rozgrywki Bundesligi, które zdaniem ekspertki zapowiadają się równie ciekawie co w poprzednim sezonie

„O starcie nowego sezonu za zachodnią granicą porozmawialiśmy z ekspertką Borussii Dortmund, czyli jednego z głównych faworytów do zdobycia mistrzowskiej patery. Przed państwem Julia Kramek, prawdopodobnie największa ekspertka od ligi niemieckiej, współtworząca polską stronę Borussii Dortmund, Borussia.com.pl.”

Julia Kramek: Rewelacją sezonu może się okazać Union Berlin (WYWIAD)

 

Stał się jednym z symboli upadającego Widzewa, czy stanie się symbolem budującej się potęgi rzeszowskiej Stali?

„Wielu osobom w Polsce wydaje się, że polska piłka nie stoi na zbyt wysokim poziomie, a Europa nie tyle co ta zachodnia, ale i ta, która jeszcze nie tak dawno była daleko za resztą, nas prześcignęła. Jest jednak osoba, która patrzy optymistycznie w przyszłość i twierdzi, że ta niebawem zacznie pisać się w lepszych barwach.”

Michał Wlaźlik: za kilkanaście lat dobijemy do europejskich średniaków (WYWIAD)

Rozmawiamy z trenerem Karolem Zakrzewskim, który na co dzień prowadzi zespół „Złych Dziewczyn”

„AKS Zły to bardzo popularny ostatnimi czasy w Polsce klub. Dobrze, że tak się dzieje, bo między innymi przez dużą rozpoznawalność tego przedsięwzięcia coraz częściej słyszymy o kobiecej piłce nożnej – bądź co bądź dyscyplinie zyskującej na popularności. Korzystając z okazji, zadaliśmy parę pytań trenerowi Karolowi Zakrzewskiemu, który na co dzień pracuję z drużyną „Złych Pań”.”

„Z punktu widzenia trenerskiego mamy komfort pracy, bo możemy skupić się na rozwoju drużyny” – czyli AKS Zły, klub wyjątkowy

Wisła Płock, Piast Gliwice czy Schalke są bardzo mocno kojarzone z boisk piłkarskich, ale nie jest to jedyne miejsce, w którym możemy je oglądać

„Na największych esportowych turniejach możemy oglądać loga klubów znane nam z boisk piłkarskich. Jest to coraz powszechniejsze zjawisko, którego nie da się zatrzymać. Fanów piłki nożnej może dziwić zaangażowanie ich ulubionych klubów w esport, ale są ku temu konkretne powody. Porozmawialiśmy z Danielem „Rajonem” Pastusiakiem, redaktorem naczelnym esport – Polsat Games oraz ekspertem i komentatorem Ultraligi (rozgrywek Ligi Legend).”

Daniel Pastusiak: Dawno już minęły czasy, gdy kluby sportowe były dla nas jedynie ciekawostką, teraz oczekuje się od nich zaangażowania (WYWIAD)

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze