Metzelder: Real bardziej szanuje Bayern


Obrońca Schalke, Christoph Metzelder, przyznał, że jest zmartwiony dotychczasowym bilansem swojego byłego klubu, Realu Madryt, w starciu z niemieckimi zespołami. Piłkarz wierzy jednak w sukces drużyny Mourinho w rywalizacji z Bayernem Monachium.


Udostępnij na Udostępnij na

Oba kluby spotkają się już jutro w półfinale Ligi Mistrzów. W historii pojedynków tych drużyn Bayern okazał się lepszy w 10 z 18 potyczek z Realem. Metzelder stwierdził, że bilans ten przyprawia hiszpańskiego giganta o lekkie dreszcze.

– Myślę, że Real bardziej szanuje Bayern niż odwrotnie. W Madrycie nie bez powodu mówi się o nichczarna bestia. Niefart Bayernu polega na tym, że spotkanie rewanżowe odbędzie się właśnie w tym mieście. Grałem tu przez lata i mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że Real u siebie może zaprezentować się niewiarygodnie przyznał obrońca Schalke, który w stolicy Hiszpanii spędził trzy lata, ale wrócił do Niemiec w 2010 roku.

– Real jest oczywiście jednym z najbardziej naszpikowanych gwiazdami klubów na świecie. Może nawet bardziej niż Barcelona, jeśli spojrzymy na ławkę rezerwowych. Cristiano Ronaldo to absolutna supergwiazda. On jest tym, od którego wszyscy oczekują, że rozstrzygnie losy spotkania podsumował Metzelder.

Początek spotkania Bayernu z Realem już jutro o godzinie 20:45. Rewanż zostanie rozegrany 25 kwietnia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze