LM: Wyniki środowych spotkań

Oprócz meczu Legii Warszawa obyło się także kilka spotkań. W nich padło dużo bramek i niektóre ekipy zrobiły mały krok, aby awansować do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Schalke – PAOK 1:1

Faworytem tego spotkania było niewątpliwie Schalke, które przechodzi lekki kryzys podczas zmagań 51. sezonu niemieckiej Bundesligi. Jednak piłkarze PAOK-u Saloniki nie zamierzali tanio sprzedać swojej skóry i pragnęli wywieźć z Niemiec korzystny wynik.

Pierwsza bramka padła w 32. minucie dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Jefferson Farfan. Po zmianie stron Grecy odpowiedzieli trafieniem Miroslava Stocha. Słowak w 73. minucie zdobył bramkę wyrównującą dla PAOK-u. Ostatecznie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1 i goście są w lepszym położeniu przed rewanżowym meczem.

Dinamo Zagrzeb – Austria Wiedeń 0:2

Podczas tego dwumeczu trudno było wskazać faworyta. Dlatego oba zespoły chciały zrobić wszystko, by przed rewanżowym starciem nie ponieść porażki. Jednak chorwacki zespół mógł bardziej liczyć na wsparcie swoich fanów.

Przez pierwszą część spotkania żadna strona nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 68. minucie Marin Leovac zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu i dał Austrii Wiedeń prowadzenie. Trzy minuty później piłkarze Dinama Zagrzeb grali o jednego mniej. Z powodu czerwonej kartki plac gry opuścił Ante Rukavina. W 75. minucie Marko Stanković ustalił wynik spotkania na 2:0 dla gości.

PFC  Ludogorec Razgrad– Basel 2:4

Zespół z Bułgarii nie uchodził za faworyta. Drużyna Basel była wyżej notowana, jednak rywale chcieli udowodnić, że nie są słabym ogniwem. Szwajcarzy mieli stosunkowo łatwego przeciwnika i chcieli to wykorzystać.

W pierwszej połowie oba zespoły zdobyły po jednym golu. Po zmianie stron byliśmy świadkami kilku bramek. Najpierw w 52. minucie Ivan Stoyanov po raz pierwszy w tym meczu dał gospodarzom prowadzenie. Szwajcarzy dziewięć minut później doprowadzili do wyrównania. Po chwili ponownie wyszyli na prowadzenie. Wynik ustalił w 84. minucie Fabian Schär. Bułgarzy grali o jednego zawodnika mniej.