Arsenal coraz dalej od awansu i niespodzianka w Gandawie

Środowe rozgrywki Ligi Mistrzów przyniosły kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Bayern Monachium rozbił Arsenal Londyn 5:1. Inny londyński klub – Chelsea – z trudnościami pokonało Dynamo Kijów 2:1, a pierwsze zwycięstwo w historii tego turnieju odniosło belgijskie KAA Gent. W reszcie spotkań zwyciężali w głównej mierze faworyci. Przejdźmy do krótkiego przeglądu wszystkich meczów.

Thriller w Rzymie

AS Roma 3:2 TSV Bayer 04 Leverkusen
Mohamed Salah 2′, Edin Dżeko 29′, Miralem Pjanić 80′ (k) – Admir Mehmedi 46′, Javier Hernandez 51′

AS Roma, zapewniając dużą dawkę niepokoju swoim fanom, zwyciężyła na Stadio Olimpico z Bayerem Leverkusen 3:2. W pierwszej połowie „Wilki” zapewniły sobie dwubramkowe prowadzenie. Jednak w drugiej zaliczka ta została zaprzepaszczona w ciągu pięciu minut. Szczęśliwie dla rzymian w 81. minucie sędzia podyktował rzut karny wykorzystany przez Miralema Pjanicia. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Rudiego Garcii wskoczyła na drugie miejsce w grupie E.

Wojciech Szczęsny zagrał cały mecz, a w jego końcówce obejrzał żółtą kartkę. Sebastian Boenisch natomiast przesiadział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Pewna wygrana Barcelony

FC Barcelona 3:0 BATE Borysów

„Katalończycy” mimo iż pozwolili swojemu niezbyt wymagającemu rywalowi z Białorusi oddać parę strzałów na bramkę, to sami ustrzelili trzy gole. Jak zwykle swoją efektywność drużyna Luisa Enrique zawdzięczała ofensywnemu duetowi Neymar-Suarez. Brazylijczyk zaliczył dwie bramki (w tym jedną z rzutu karnego) oraz asystę, Urugwajczyk natomiast zdobył jednego gola i raz asystował. Po tym meczu i po zwycięstwie Romy nad Bayerem Barcelona jest już prawie pewna awansu do finałów Ligi Mistrzów.

Udany rewanż Bayernu za Londyn

FC Bayern München 5:1 Arsenal FC
Robert Lewandowski 10′, Thomas Müller 29′, 89′, David Alaba 44′, Arjen Robben 55′ – Olivier Giroud 69′

Bayern wygrał u siebie 5:1 (3:0) z Arsenalem. Już do przerwy Petra Cecha pokonali: Robert Lewandowski, Thomas Müller i David Alaba. W 55. minucie na 4:0 podwyższył Arjen Robben. „Kanonierów” stać było jedynie na honorową bramkę, którą zdobył Olivier Giroud. W końcówce swojego drugiego gola strzelił Müller. Jak się okazuje, wybitna forma w lidze drużyny Arsena Wengera zupełnie nie przekłada się na grę w pucharach.

Robert Lewandowski (Bayern) grał do 71. minuty. Krystian Bielik nie jest zgłoszony do rozgrywek Champions League w barwach Arsenalu.

„The Blues” wygrywają w słabym stylu

Chelsea FC 2:1 Dynamo Kijów
Aleksandar Dragović 34′ (s), Willian 83′ – Aleksandar Dragović 78′

Oszałamiający gol Williana dał Chelsea zwycięstwo w rywalizacji z pozornie nietrudnym przeciwnikiem – Dynamem Kijów (2:1). Wcześniej dwukrotnie do sędziowskiego protokołu wpisał się Aleksandar Dragović. Reprezentant Austrii w pierwszej połowie zanotował trafienie samobójcze. Zrehabilitował się w 78. minucie, gdy pokonał Asmira Begovicia.

Łukasz Teodorczyk nie znalazł się niestety nawet w kadrze meczowej drużyny Dynama.

W Gandawie pisze się nowa historia

KAA Gent 1:0 Valencia CF
Sven Kums 49′ (k)

Historyczne zwycięstwo w LM odniosła drużyna KAA Gent. Mistrzowie Belgii wygrali z Valencią i zgłaszają aspiracje do najlepszej szesnastki rozgrywek. Co ciekawe, belgijski klub sam ma bardzo długą historię, bo został założony już w 1864 roku. Może przyszedł czas na otwarcie nowej najbardziej chwalebnej karty na annałach historii „De Buffalos”?

Zenit już w finałach

Olympique Lyonnais 0:2 Zenit Sankt Petersburg
Artiom Dziuba 25′, 57′

Dwanaście punktów w czterech meczach zapewniło Zenitowi Sankt Petersburg przepustkę do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Rosyjska ekipa dziś pokonała na Stade Gerland 2:0 (1:0) Lyon. Bohaterem rosyjskiej drużyny stał się Artiom Dziuba, który dwa razy trafiał do siatki i ma już cztery bramki na koncie w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju. Obydwa zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartonikach dla Gonalonsa i Anyukova.

Porto bez wpadki

Maccabi Tel Awiw 1:3 FC Porto
Eran Zahavi 75′ (k) – Cristian Tello 19′, Andre Andre 49′, Miguel Layun 72′

Porto na wyjeździe zwyciężyło 3:1 (1:0) w rywalizacji z Maccabi Tel-Awiw i nadal jest na pierwszym miejscu w tabeli. Portugalczycy prowadzili spotkanie przez prawie cały czas, a jeden błąd Maxiego Perreiry sprokurował rzut karny, który to dał honorowe trafienie dla mistrzów Izraela.

Udany powrót Olympiakosu

Olympiakos SFP (Pireus) 2:1 GNK Dinamo (Zagrzeb)
Felipe Pardo 65′, 90′ – Armin Hodzić 21′

Dziewięć punktów na koncie, podobnie jak Bayern, zdołał zgromadzić też Olympiakos. Mistrzowie Grecji ograli u siebie 2:1 (0:1) Dinamo Zagrzeb, choć Chorwaci, którzy w tej edycji Ligi Mistrzów potrafią pokazać pazur, do 65. minuty prowadzili 1:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Pireusu może poważnie wietrzyć szanse na awans do finałów LM.