Puchar Francji: Pewny awans PSG!

Dziś na Parc des Princes miejscowe Paris Saint-Germain podejmowało w ramach 1/16 Coupe de France Tuluzę. Stołeczny zespół bez większych problemów pokonał gości 3:1 i awansował do kolejnej rundy.

Spotkanie od początku układało się po myśli PSG. Już w ósmej minucie padła pierwsza bramka. Ezequiel Lavezzi zagrał piłkę w pole karne do Kevina Gameiro. Francuz bez problemów umieścił ją w siatce strzałem z piątego metra – 1:0. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już dziesięć minut później Tuluza odrobiła straty. Tabanou wykorzystał dośrodkowanie kolegi z drużyny i głową pokonał Doucheza.

Stracona bramka podziałała motywująco na paryżan. Od 30. minuty drużyna Ancelottiego zdominowała gości. Pierwszy wyraźny przejaw przewagi PSG to 36. minuta i kapitalna wrzutka van der Wiela w kierunku Pastore. Argentyńczyk uderzył piłkę głową, jednak bramkarz Tuluzy nie dał się zaskoczyć.

W 39. minucie Paryż po raz kolejny był o krok od wyjścia na prowadzenie. Tym razem piłkę dośrodkowywał Maxwell, a uderzał Sakho. Niestety piłka trafiła w słupek, a dobitka Gameiro minęła bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część spotkania to kontynuacja pierwszych 45 minut. Od początku lepiej prezentowali się gospodarze dzisiejszego spotkania. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 48. minucie padła kolejna bramka. Menez wykorzystał błąd obrońcy Tuluzy i przejął piłkę, poczekał na kolegów z drużyny, a następnie dograł futbolówkę do Pastore. Argentyńczyk bez problemu pokonał golkipera – 2:1.

Ledwie pięć minut później kolejny raz gorąco zrobiło się pod bramką strzeżoną przez Blondela. Van der Wiel wrzucił płaską piłkę w pole karne, ta niestety o mały włos minęła się z stopą Lavezziego. W 66. minucie kolejną, trzecią już bramkę dla paryżan zdobył ostatnio niezawodny Lavezzi, który wykorzystał kapitalne podanie Meneza – 3:1.

Na zakończenie swój występ przypieczętować golem chciał Lucas. Młody Brazylijczyk popisał się ładnym dryblingiem i oddał strzał, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gości.

Reasumując: PSG rozegrało naprawdę dobre spotkanie i zapewniło sobie udział w 1/8 Pucharu Francji. Warto zaznaczyć, że krytykowany za samolubną grę Jeremy Menez dziś skupił się na pomocy kolegom i zaliczył dwie asysty.

Źródło: psgfc.pl

Paris Saint-Germain 3:1 Toulouse FC
1:0 Gameiro 8′
1:1 Tabanou 20′
2:1 Pastore 48′
3:1 Lavezzi 67′