PSG traci punkty

25 stycznia 2014 PSG traci punkty

Lider francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain, tylko zremisował 1:1 na boisku beniaminka, drużyny Guingamp. Gospodarze prowadzili po bramce Yatabare z 80. minuty spotkania, ale chwilę później Alex uratował jeden punkt dla piłkarzy z Paryża.

Trzy dni po odpadnięciu z Pucharu Francji PSG zagrało mecz ligowy w Guingamp, który potwierdził, że piłkarze Laurenta Blanca mają lekką zadyszkę. Ibrahimović i spółka nie potrafili zdominować ambitnie grających gospodarzy i w całym meczu nie stworzyli sobie zbyt dużo okazji do zdobycia gola. Z kolei grająca ofiarnie drużyna Guingamp realizowała skrupulatnie zadania nakreślone przez trenera i była bardzo bliska zwycięstwa.

Mustapha Yatabare pokonał dzisiaj Sirigu

W 80. minucie spotkania Yatabare otworzył wynik spotkania. Napastnik gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i precyzyjnie głową umieścił piłkę w siatce Sirigu. Warto dodać, że była to już trzecia z rzędu stracona bramka paryżan po stałym fragmencie gry. Siedem minut później w polu karnym miejscowych najprzytomniej zachował się Alex. Brazylijski obrońca PSG uratował remis, strzelając gola głową po rzucie rożnym.

Paris Saint-Germain zajmuje nadal pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1 z przewagą sześciu punktów nad AS Monaco. Beniaminek z Guingamp plasuje się na 14. miejscu z przewagą ośmiu oczek nad strefą spadkową.