Przemysław Frankowski wzmacnia RC Lens


Reprezentant Polski podpisał 5-letni kontrakt z klubem Ligue 1

7 sierpnia 2021 Przemysław Frankowski wzmacnia RC Lens
Le 11 HDF

Niespodziewany ruch transferowy, ale zarazem dobra wiadomość dla sympatyków futbolu znad Sekwany. Przemysław Frankowski podpisał kontrakt z jedną z rewelacji poprzedniego sezonu Ligue 1 – RC Lens. Tym samym dołącza do grona rodaków, którzy w przeszłości reprezentowali klub z górniczego miasta: Jacka Bąka, Joachima Marxa, Arnolda Sowińskiego, Roberta Budzińskiego i innych.


Udostępnij na Udostępnij na

Przemysław Frankowski ma za sobą mało udane mistrzostwa Europy (jak zresztą cała reprezentacja Polski), ale jego dobra forma w MLS w Chicago Fire  i ofensywne umiejętności zostały zauważone przez RC Lens, z którym to właśnie podpisał 5-letni kontrakt. To fantastyczna wiadomość dla sympatyków francuskiej piłki, ale i dla samego gracza, bo Ligue 1 to liga bardzo ciekawa, rozgrywki, na które zwrócone są oczy najmożniejszych piłkarskiego świata, a sam klub to idealne miejsce do dalszego rozwoju. Kwota transferu oscyluje w granicach około 2,5 miliona euro, a pozyskanie polskiego kadrowicza jest szybką reakcją na odejście Clementa Michelina.

Przyjechał w czwartek. Zrobił małą sesję z trenerami fizycznymi, aby potrenować po podróży. Chciał do nas dołączyć i my też go chcieliśmy. Śledziliśmy go już od jakiegoś czasu. Jego pierwsza sesja treningowa w ten piątek pokazała, że ​​pomimo zmęczenia podróżą i jet lagiem jest w formie, już dynamiczny. Jest w środku sezonu, więc wszystko jest w porządku. Jest zawodnikiem wszechstronnym, bardzo inteligentnym. Ma wiele dobrych cech. Przemek jest wszechstronny, ma jakość i kreatywność. W naszym zamyśle jest ustawianie go na prawej stronie pomocy, ale może to ewoluować również na lewą. Jak pokazał w MLS i reprezentacji narodowej w różnych systemach, może grać wyżej. Może być nawet drugim atakującym. Mam do dyspozycji bardzo utalentowanego i kompaktowego zawodnika i jestem z tego zadowolony – komplementował Frankowskiego trener RC Lens Franck Haise.

O komentarz poprosiliśmy również agenta nowego gracza „Sang et d’Or” Mariusza Mowlika, który mówi: – RC Lens przedstawił bardzo konkretny i ambitny plan. Przemek trafia do ligi top 5 w Europie, co jest marzeniem wielu piłkarzy. To kolejny przemyślany i zaplanowany krok w karierze.

20 lat po Jacku Bąku

Marian Wiśniewski, Eugeniusz Faber, Richard Gregorczyk, Arnold Sowiński, Joachim Marx, Antoine Sibierski, Stanis, Georges i Bernard Lech, Robert Budzińscy, Richard i Daniel Krawczyk – lista Polaków, którzy reprezentowali barwy klubu z Lens, jest pokaźnych rozmiarów. Przekłada się to w jakiś sposób też na powiązania między górniczym regionem, w którym leży miasto, a polskimi imigrantami, którzy dawniej osiedlali się tam w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków do życia. Ostatnim pochodzącym z Polski zawodnikiem dołączającym do Lens był Jacek Bąk w sezonie 2000/2001. Przychodził z Olympique Lyon i było to już 20 lat temu. Dawno. Co prawda w latach 2019/2020 w młodzieżowych drużynach występował Kacper Sadłocha, ale za wiele nie osiągnął (przyszedł ze Stali Mielec).

Lens lubi Polaków, związki tychże z zespołem przeplatają się, a kibiców „Sang et d’Or” cechuje gorąca, podobna do polskiej krew – są jednymi z najbardziej fanatycznych we Francji. Frankowski przechodzi do klubu, w którym lubią i szanują ciężką pracę. Bąk w Lens rozegrał 104 mecze, zdobywając w nich trzy gole, i był lubiany na Stade Felix-Bollaert. Podobna historia może być udziałem obecnego reprezentanta, bo nadzieje w klubie wiążą z nim spore. Szanse na debiut już w niedziele są spore, Lens mierzy się ze Stade Rennais.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze