Pogromcy Piasta odpadli z Ligi Mistrzów!

BATE Borysów zakończyło swoją przygodę z Ligą Mistrzów. Podsumowujemy drugą rundę eliminacji

1 sierpnia 2019 Pogromcy Piasta odpadli z Ligi Mistrzów!
ilverogladiatoredellescommesse.it

Ostatnie dwa dni upłynęły pod znakiem Ligi Mistrzów. Rozgrywki te, choć brak w nich już polskich zespołów, nadal są niezwykle ciekawe i pasjonujące. W drugiej rundzie padło kilka zaskakujących wyników, a my właśnie im będziemy się dziś przyglądać.

Swoją tegoroczną przygodę z Ligą Mistrzów zakończyło m.in. BATE Borysów, które wcześniej pokonało Piasta Gliwice (a może to Piast sam się pokonał?). Białorusini przegrali z norweskim Rosenborgiem i zagrają teraz w eliminacjach do Ligi Europy. Nie przedłużając, przejdźmy do podsumowania drugiej fazy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

APOEL Nicosia – FK Sutjeska Niksić

Mistrzowie Czarnogóry sprawili ogromną niespodziankę, pokonując w poprzedniej rundzie Slovana Bratysława. Teraz przyszło im się zmierzyć z mistrzem Cypru APOEL-em, który regularnie występuje w europejskich pucharach. Tym razem Czarnogórcom nie udało się sprawić niespodzianki.

Cypryjczycy z Nikozji w Czarnogórze wygrali 1:0, co dawało rywalom szansę na odrobienie strat i przejście do kolejnej rundy. Nadzieje Czarnogórców szybko zgasił jednak napastnik APOEL-u Andrija Pavlović. Serb strzelił dwie bramki i Sutjeska Niksić już po 25 minutach przegrywała 0:2.

Pavlović nie zamierzał odpuszczać. W drugiej części spotkania jeszcze raz władował piłkę do bramki, notując tym samym hat-tricka. Mistrzowie Czarnogóry, choć szybko pożegnali się z Ligą Mistrzów, w Słowacji zostaną zapamiętani przez co najmniej kilka następnych lat.

APOEL Nicosia 4:0 FK Sutjeska Niksić

FC Basel – PSV Eindhoven

Zarówno klub ze Szwajcarii, jak i ten z Holandii są zespołami z potencjałem na Ligę Mistrzów. Los zadecydował o tym, że musiały zmierzyć się one ze sobą o udział w tych prestiżowych rozgrywkach. PSV zakończyło poprzednią edycję na ostatnim miejscu w tabeli, a FC Basel nie zagrało nawet w fazie grupowej.

Mecz w Eindhoven (pierwszy w dwumeczu) należy do jednych z najciekawszych spotkań tej rundy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a na 10 minut przed końcem goście zdobyli drugą bramkę. I kiedy wydawało się, że Szwajcarzy pojadą do domu z niezłą zaliczką, minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Sam Lammers wyrównał wynik spotkania. Dwie minuty później kibice PSV cieszyli się z kolejnej bramki swojej drużyny – Eindhoven wygrało rzutem na taśmę.

W Szwajcarii to jednak Basel okazał się lepszy. Podopieczni trenera Marcela Kollera wygrali 2:1 i zameldowali się w kolejnej rundzie eliminacji. PSV pozostaje więc jedynie walka o Ligę Europy.

FC Basel 4:4 PSV Eindhoven

Dynamo Zagrzeb – Saburtalo Tbilisi

Drużyna Damiana Kądziora w drugiej rundzie eliminacji trafiła na mistrzów Gruzji. Chorwaci byli oczywistym faworytem i już w pierwszym meczu pokazali, że żadna niespodzianka nie wchodzi w grę.

Chorwaci wygrali w Gruzji 2:0 , a u siebie tylko postawili kropkę nad i, tryumfując 3:0. Damian Kądzior zagrał w obydwu spotkaniach. W drugim meczu na ostatnie piętnaście minut zastąpił go Dani Olmo – mistrz Europy do lat 21. Strzelił on ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Krążą jednak plotki o tym, że po Hiszpana ma się w tym okienku zgłosić Tottenham.

Dynamo Zagrzeb 5:0 Saburtalo Tbilisi

HJK Helsinki – FK Crvena Zvezda

Tę parę na pewno obserwował każdy kibic Piasta Gliwice. Drużyna, która przegrała, stała się potencjalnym rywalem Piasta w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tą drużyną jest HJK Helsinki.

Spotkanie w Belgradzie skończyło się wynikiem 2:0. Finowie dali sobie strzelić gola w 90. minucie i to ostatecznie ten gol zadecydował o tym, że Finowie znaleźli się poza Ligą Mistrzów. W meczu w Helsinkach HJK wygrało 2:1. Druga bramka dla Finów padła jednak w momencie, gdy już wszystko było przesądzone – w 92. minucie przy stanie 2:1 HJK potrzebowało jeszcze dwóch bramek, by ograć Serbów.

Dziś Piast zmierzy się w Łotwie z drużyną Riga FC. Jeśli uda mu się przejść do następnej rundy, to fiński klub będzie kolejnym rywalem na drodze do fazy grupowej Ligi Europy.

HJK Helsinki 2:3 FK Crvena Zvezda

Rosenborg BK – BATE Borysów

To chyba najbardziej zaskakujący wynik tej rundy. Pogromcy Piasta Gliwice BATE Borysów ulegli rywalom z Norwegii. Ekipa Rosenborga pokonała wcześniej Linfield, zespół z Irlandii Północnej, a potem na jej drodze stanęło BATE.

Mecz na Białorusi skończył się wynikiem 2:1 dla BATE, czyli takim, który dawał Norwegom spore szanse na awans. Na swoim terenie wystarczyło przecież zdobyć jedną bramkę. Białorusini jechali jednak do kraju wikingów, prowadząc w dwumeczu – tak, jak się spodziewano. W Norwegii jednak BATE, podobnie jak Piast, odpadło w końcówce spotkania. Norwegowie w ostatnich piętnastu minutach strzelili dwie bramki i zapewnili sobie udział w trzeciej rundzie eliminacji.

Rosenborg BK 3:2 BATE Borysów

Pary trzeciej rundy eliminacji

To już koniec dzisiejszego podsumowania. Przedstawiamy jeszcze pary kolejnego etapu eliminacji Ligi Europy. Do gry o Ligę Mistrzów dołączają kolejne silne kluby, jak chociażby Ajax Amsterdam. Oto pary kolejnej rundy:

PAOK (Grecja) – Ajax Amsterdam (Holandia)
APOEL Nikozja (Cypr) – Qarabag (Azerbejdżan)