Podsumowanie 21. kolejki OE


17 marca 2008 Podsumowanie 21. kolejki OE

Wisła zbliża się w kierunku tytułu mistrza Polski, Groclin nadal niepokonany, wreszcie zwycięska Legia. Te wszystkie wydarzenia miały miejsce w 21. kolejce Orange Ekstraklasy, kolejce ciekawej, ale bez większych niespodzianek.


Udostępnij na Udostępnij na

Mecz kolejki : Lech Poznań – Wisła Kraków 1:2

Zdecydowanie meczem kolejki okazało się spotkanie poznańskiego Lecha z krakowską Wisłą. Zespół „Białej gwiazdy” chciał zdobyć tzw. „twierdzę Poznań” i to się mu udało. W spotkaniu tym bramki strzelali tylko Wiślacy.Piotr Brożek tak przejął się faktem, że Marcin Kikut nie strzelił do pustej bramki, że postanowił sam wyręczyć piłkarzy Lecha i skierować piłkę do własnej bramki. Oczywiście to żart, ale  prawdą jest też to, że Lech nie zagrał dobrego meczu i zespół, który miał walczyć o europejskie puchary raczej musi skupić się na walce o miejsca 4-6. Wisła natomiast powoli kroczy w kierunku mistrza Polski, mistrza którego raczej nikt już jej nie odbierze.

Piłkarz kolejki : Marek Zieńczuk (Wisła Kraków)

Paweł Brożek i Marek Zieńczuk zapewnili zwycięstwo Wiśle w Poznaniu.
Paweł Brożek i Marek Zieńczuk zapewnili zwycięstwo Wiśle w Poznaniu. (fot. Krzysztof Porębski/www.wislasoccer.com)

Świetny mecz Zieńczuka z Lechem. Najpierw jego bramka dała prowadzenie zespołowi gości, a później wspaniałe zagranie otworzyło drogę do bramki Pawłowi Brożkowi. Gdyby „Zieniu” tak jak w lidze spisywał się w reprezentacji Polski, to dziś nie zadawalibyśmy sobie pytań czy pojedzie na Euro… pojechałby na pewno… Niestety reprezentacja, a Wisła to całkiem inny poziom i całkiem inna konkurencja. Zieńczuk nie jest bez szans, ale do tej kadry ma na pewno dalej niż Błaszczykowski, Łobodziński, czy nie grający obecnie w Wolfsburgu – Jacek Krzynówek…

Bramka kolejki: Aleksander Kwiek (Jagiellonia)

Były piłkarz Wisły Kraków i Odry Wodzisław świetnym strzałem z blisko 25 metrów dał prowadzenie „Jadze” w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo, że znajdowało się przy nim kilku zawodników ze Sosnowca, to Kwiek z zimną krwią przymierzył i strzelił tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Bensza.

„Klops” kolejki : Jakub Zabłocki (Korona Kielce)

Radość zawodnika Korony Kielce po strzelonej bramce w 88. minucie meczu nie trwała zbyt długo. Po tym jak zdobył bramkę na 2:0 w meczu z Polonią Bytom padł na murawę jak „trafiony piorunem” z grymasem bólu na twarzy. I mimo, że pojawił się na boisku w 73. minucie meczu, to spotkania nie dokończył. (zmienił go Grzegorz Bonin).

Stadion kolejki: Poznań (stadion Lecha)

W tym miejscu dokonać wyboru raczej trudno nie było, mimo iż zapowiadano „wielki mecz” na Stadionie Śląskim pomiędzy Ruchem a Widzewem, to zdecydowanie lepsza i bardziej piłkarska atmosfera towarzyszyła spotkaniu Lecha z Wisłą. Szkoda, że zbyt wielu tak dobrych stadionów nie ma w innych piłkarskich zakątkach naszego kraju. Oglądając skróty spotkań tej kolejki miało się wrażenie, że niektóre z nich odbywają się w rozwiniętym kraju Europy Zachodniej, niestety bywały też takie mecze gdzie Europa z Zachodniej zamieniała się na Daleki Wschód… Panowie działacze zacznijcie budować stadiony Nie róbcie tego dla własnego zysku, ale dla kibiców, którzy są spragnieni futbolu czego przykładem są spotkania tej kolejki zarówno w Poznaniu jak i w Chorzowie, Bytomiu, czy Białymstoku.

Komentarze
~Miros (gość) - 15 lat temu

No to Wisła faktycznie chyba będzie miała mistrza...
Skoro nawet Lecha w Poznaniu pokonuje, co nie zdarza
się często.

Odpowiedz
Damian Jursza (gość) - 15 lat temu

trudno przewidzieć inny scenariusz niż to, że Wisła
zostanie mistrzem. Biała Gwiazda to zdecydowanie
najsilniejsza ekipa, w dodatku ma olbrzymią przewagę
nad resztą stawki.

Odpowiedz
Wojciech Kocjan (gość) - 15 lat temu

Ciekawie zapowiada się mecz Groclinu z Wisłą, o ile
obydwie drużyny nie zwolnią tempa :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze