Obraniak dostał zgodę na odejście


12 czerwca 2010 Obraniak dostał zgodę na odejście

Ludovic Obraniak z całą pewnością w nowym sezonie nie będzie zawodnikiem Lille. Pomocnik reprezentacji Polski otrzymał od Rudiego Garcii zgodę na odejście z klubu położonego na północy Francji. Nowym pracodawcą Obraniaka ma zostać AJ Auxerre.


Udostępnij na Udostępnij na

Ludovic Obraniak rozpoczynał swoją karierę w Metz, w którym rozegrał blisko 100 spotkań. Po pięciu sezonach postanowił przenieść się do Lille w 2007 roku. Od tego momentu jego kariera nabrała tempa. Najlepszym sezonem Obraniaka w barwach klubu z północy Francji był bez wątpienia 2008-2009, w którym zdobył osiem goli w lidze.

Obecnie zawodnik reprezentacji Polski dostał zgodę na odejście z drugiego zespołu Ligue 1. I co ciekawe, klubem, w którym ma grać od nowego sezonu, ma być trzecie w tabeli Auxerre.

Mimo tego, że mam jeszcze rok kontraktu z Lille, to jest bardzo prawdopodobne, że opuszczę klub powiedział Obraniak w środku tygodnia dla „L’Equipe”.

Ludovic Obraniak odejdzie z Lille
Ludovic Obraniak odejdzie z Lille (fot. thestar.com.my)

Rozmawiałem z Rudim Garcią. Zgadzamy się we wszystkim, łącznie z tym, że wyjadę. Bez żalu, bo cztery sezony spędzone tutaj zdecydowanie podniosły wysoko moje nadzieje dodał.

Zmiana klubu przez Obraniaka spowodowana jest tym, że chce on częściej grać, niż miało to miejsce w Lille. W Auxerre powinien dostać taką szansę. Jean Fernandez powiedział niedawno, że Obraniak będzie podstawowym zawodnikiem jego zespołu.

Wiedziałem, że nie ma on dobrego wyjścia. W Auxerre będzie on podstawowym zawodnikiem. To jest wielowartościowy gracz, ale my potrzebujemy go z lewej strony pomocy powiedział trener Auxerre.

Lille chce za Obraniaka 4 miliony euro. Auxerre zaproponowało jak na razie jedyne 2 miliony.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze