Powrót do strzeleckiej formy


Mario Balotelli z powrotem w reprezentacji. A gdzie zagra w następnym sezonie?

10 czerwca 2018 Powrót do strzeleckiej formy

Inter Mediolan, Manchester City, Milan, Liverpool, Nicea. A co teraz? Czy Balotellemu uda się poprowadzić reprezentację Italii do triumfu w Lidze Narodów? Czy przejmie w swojej kadrze opaskę kapitańską i będzie wyprowadzać swoich kolegów na murawę jako najważniejszy gracz zespołu? Bohater jednego z półfinałów ME w 2012 powraca na usta wszystkich kibiców.


Udostępnij na Udostępnij na

Lider reprezentacji

Mistrzostwa Europy w 2012 roku – to tutaj, kiedy otrzymał powołanie na ten turniej, „Super Mario” naznaczony został mianem najsłabszego ogniwa w kadrze ówczesnego selekcjonera Cesare Prandellego. Opinia piłkarskich ekspertów nie była jednak zgodna z tym, co sam zawodnik pokazał na polskich i ukraińskich boiskach. W 90. minucie w spotkaniu fazy grupowej przeciw reprezentacji Irlandii napastnik zdobył fenomenalną bramkę po odważnej próbie, gdy zdecydował się na strzał nożycami. Jego gol dał ważne trzy punkty i poprowadził Włochów ku późniejszemu ćwierćfinałowi piłkarskich mistrzostw Europy; tam gracze z Italii trafili na Anglików. Zwycięzcę tego pojedynku musiał wyłonić konkurs rzutów karnych, w którym gracze z Wysp Brytyjskich ulegli 2:4. Następnie na ostatniej drodze do finału całego turnieju, stanęli Niemcy. Italia zwyciężyła 2:1, a bohaterem meczu został Balotelii, pokonując dwukrotnie Manuela Neuera. Mimo to w finale piłkarze z Półwyspu Apenińskiego przegrali dotkliwie z Hiszpanami 4:0, a czarnoskóry piłkarz zanotował najwięcej trafień w rozgrywkach wraz czterema innymi piłkarzami; trafił również do najlepszej drużyny całych mistrzostw.

Regres

Nie wszystko jednak poszło tak, jak by tego oczekiwano po piłkarzu tej klasy, gdyż następne sezony Balotellego nie były udane i to wcale, a zwłaszcza dwuletnia przygoda z Liverpoolem – w 16 spotkaniach strzelił on tylko jedną bramkę. Słabe występy i niskie noty sprawiły, że „The Reds” zdecydowali się wypożyczyć atakującego do Milanu, gdzie miał on odbudować swoją wielką strzelecką formę. To właśnie tutaj, dwa sezony wcześniej, błyszczał i imponował, jednakże powrót na stare śmieci nie pomógł. Ostatecznie doszło do tego, że zaczęły się pojawiać różnorodne opinie, a w tym rada do samego piłkarza, aby ten poważnie zastanowił się nad zakończeniem sportowej kariery.

Włochy - Mario Balotelli

Przełom

W 2016 roku jednak piłkarz wraz z agentem obrali nowy kierunek – Francję i okazało się to prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ostatnie lata zaowocowały w wiele goli, bo było ich 21. Nie dziwi więc, że o Włocha zaczęła się prawdziwa wojna. Z jednej strony, Nicea nie chce oddać swojego piłkarza za żadne pieniądze, a z drugiej zaś – do gry włączyli się Napoli, Marsylia, Arsenal i Dortmund. Gorączkowe poszukiwania napastnika z pewnością są konieczne w Borussii Dortmund, ponieważ Michy Batshuayi najprawdopodobniej wróci na Stamford Bridge, a wychowanek Lumezzane na Signal Iduna Park pasowałby idealnie. Ofensywa dortmundczyków byłaby wówczas niesamowita, w zespole nie brak świetnych graczy ofensywnych: Götze, Reus, Pulisic, Yarmolenko…

Sensacyjne doniesienia

Roberto Mancini rozpoczął pracę selekcjonera reprezentacji Włoch dlatego, że jego poprzednik Giampiero Ventura nie był w stanie uzyskać promocji na tegoroczny mundial w Rosji. Drużyna prezentowała się źle, o czym świadczą przeciętne wyniki z niżej notowanymi rywalami. Wielką sensację sprawiły zatem powołania Manciniego na mecze towarzyskie – w drużynie konieczne były zmiany, dające świeżość oraz jakość. Do kadry powrócił między innymi bohater artykułu. U obecnego trenera tej drużyny, wybór kapitana jest prosty – jest nim bowiem ten, kto ma najwięcej występów w kadrze, a w tym przypadku jest to nie kto inny jak „Supermario”!

Co dalej?

Jeszcze nie wiadomo, w jakim trykocie Włoch zagra w następnym sezonie. Wymienia się wiele klubów, niemniej są to spekulacje i trzeba poczekać do początku następnego sezonu. Miejmy nadzieję, że Balotelli powróci na dobre do świetnej formy i poprowadzi Włochy do udziału w mistrzostwach Europy, które odbędą się za dwa lata.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze