Małecki: To coś wspaniałego


Po pokonaniu w derbowym meczu Cracovii Wisła zapewniła sobie już 13. tytuł mistrza Polski. Radości z tego faktu nie krył Patryk Małecki, który podkreśla, że „Biała Gwiazda”, prócz tego, że jest najlepsza w Polsce, jest także najlepsza w Krakowie, gdyż dwukrotnie w tym sezonie wygrała z Cracovią.


Udostępnij na Udostępnij na

– Jest to coś wspaniałego. Początek sezonu był nijaki. Mieliśmy bodajże po siedmiu kolejkach 8. miejsce, ale pokazaliśmy charakter, wolę walki, nie poddaliśmy się. Zostały trzy kolejki, a my zdobyliśmy mistrzostwo. Pozostałe drużyny powinny mieć do nas szacunek, bo dawno się nie zdarzyło, żeby Wisła wywalczyła tytuł trzy kolejki przed końcem sezonu. W meczu derbowym chcieliśmy pokazać, że Wisła jest najlepsza w Krakowie. W tym roku wygraliśmy dwa razy po 1:0 i nikt nam nie może powiedzieć, że nie jesteśmy najlepsi   powiedział Patryk Małecki.

Napastnik nowo mianowanego mistrza Polski w bieżącym sezonie Ekstraklasy pojawił się na boisku 26 razy i siedem razy umieszczał futbolówkę w bramce swoich rywali. Na pytanie, jak Wisła podejdzie do najbliższego spotkania z Legią Warszawa, Małecki odpowiedział, że tak jak do każdego innego, aczkolwiek zawodnik Wisły ma świadomość, że gra na wypełnionym po brzegi stadionie im. Wojska Polskiego może wywoływać dodatkowy dreszczyk emocji.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze