Maaskant: To bardzo dobry rezultat

Wisła Kraków pokonała Liteks Łowecz w wyjazdowym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i jest bliska awansu do kolejnej rundy. Robert Maaskant, trener Wisły, jest bardzo zadowolony z takiego wyniku swojej drużyny.

2:1 to bardzo, bardzo dobry rezultat w meczu w Łoweczu, ponieważ mam duży szacunek dla Liteksu, dla stylu, który prezentują. Mimo że nie graliśmy bardzo dobrego meczu, jestem zadowolony z wyniku. W pierwszej połowie Liteks lepiej grał piłką od nas, ale my chcieliśmy zyskać przewagę naszymi akcjami ofensywnymi. Tak się stało, strzeliliśmy gola i mieliśmy kolejne szanse, powinniśmy dostać karnego. My zaś pozwoliliśmy Liteksowi na stworzenie dwóch, trzech szans. W ostatniej minucie pierwszej części koncentracja opuściła nas na kilka sekund i straciliśmy gola. W drugiej mieliśmy lepszą kontrolę nad grą. Liteks praktycznie nie stworzył sobie szans – powiedział po meczu zadowolony Holender.

W równie dobrym humorze po końcowym gwizdku arbitra był Michael Lamey, który bardzo dobrze rozpoczął swoją przygodę z krakowskim klubem. Holenderski obrońca ma już na swoim koncie bramkę i asystę, a w barwach Wisły rozegrał dopiero trzy spotkania.

Rozczarowany za to był trener Liteksu, Ljubosław Penew, który stwierdził jednak, że jego zespół nie zamierza składać broni. – Zagraliśmy dobry mecz, ale popełniliśmy kilka błędów. Nie jestem zadowolony, że z siedmiu sytuacji, które mieliśmy, strzeliliśmy tylko jedną bramkę. W Europie za takie błędy się płaci. Jesteśmy niezadowoleni z wyniku. Nie pochylamy głowy i będziemy walczyć dalej w Polsce. Przed rewanżem Wisła ma przewagę, ale przed nami jeszcze 90 ważnych minut i będziemy chcieli wykorzystać ten czas – zakończył trener Liteksu.