Lorient awansuje po ciężkim boju

31 sierpnia 2011 Lorient awansuje po ciężkim boju

FC Lorient pokonało EA Guingamp 3:2 i awansowało do 1/8 finału Coupe de la Ligue. „Pomarańczowi” zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w drugiej połowie dogrywki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Guingamp. Już dwanaście minut po pierwszym gwizdku wyszli oni na niespodziewane prowadzenie. Po wyśmienitym podaniu Fatiha Atika, bramkarza Lorient pokonał Alharbi El Jadeyaoui.

Radość gospodarzy trwała szesnaście minut. Bramką wyrównującą był samobój Anthony’ego Knockaerta, który wpakował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mathieu Coutadeura.

Lorient pokonało EA Guingamp 3:2
Lorient pokonało EA Guingamp 3:2 (fot. lesdessousdusport.fr)

Gospodarze wzięli się szybko w garść i już po trzech minutach ponownie wyszli na prowadzenie. El Jadeyaoui dośrodkował wprost na głowę Charriera, a ten precyzyjnym strzałem zmienił wynik spotkania na 2:1.

Od tego momentu inicjatywę przejęli piłkarze Lorient, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Ich starania zostały wynagrodzone dopiero w 84. minucie, kiedy to po błędzie Vincenta Plante bramkarza gospodarzy pokonał Jeremie Aliadiere.

Po regulaminowych 90 minutach na tablicy widniał remis 2:2, więc potrzebna była dogrywka, a w niej przeważało Lorient.

Podopieczni Gourcuffa w 113. minucie zdobyli zwycięską bramkę, a szczęśliwcem, który dał drużynie gości awans, był ponownie Aliadiere.

EA Guingamp 2:3 FC Lorient