LM: Kolejne zespoły w IV rundzie

7 sierpnia 2013 LM: Kolejne zespoły w IV rundzie

Następne zespoły zapewniły sobie dzisiaj awans do decydującej rundy walki o Ligę Mistrzów. Wśród szczęśliwców, do których – miejmy nadzieję – dołączy Legia Warszawa, są: Austria Wiedeń, Zenit Sankt Petersburg, Dinamo Zagrzeb i Metalist Charków.

Zenit Sankt Petersburg – FC Nordsjaelland 5:0 (1:0)

Żadnych problemów z awansem nie mieli wicemistrzowie Rosji, którzy już w pierwszym meczu zapewnili sobie jednobramkową zaliczkę. W rewanżu Rosjanie rozgromili mistrzów Danii po bramkach Szirokowa (26. i 90.), Hulka (52.), Danny’ego (62.) i Arszawina (68.). Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Neto. Na kwadrans przed końcem spotkania Duńczycy nie wykorzystali rzutu karnego.

FH Hafnarfjordur – Austria Wiedeń 0:0 (0:0)

Czempioni z Austrii awansowali dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 1:0. W rewanżu Islandczycy nie potrafili zagrozić bramce rywali i odrobić strat.

Sheriff Tyraspol – Dinamo Zagrzeb 0:3 (0:2)

Zenit m.in. za sprawą Hulka pokazał, że jest kandydatem do gry w fazie grupowej LM (fot. fc-zenit.ru)

Mistrzowie Chorwacji nie dali szans swoim przeciwnikom z Mołdawii. W dwumeczu zwyciężyli 4:0 i dali sygnał, że na poważnie myślą o fazie grupowej LM. W drugim meczu objęli prowadzeniu już w 10. minucie po golu Chilijczyka Juniora Fernandesa. Kolejne dołożyli Algierczyk Soudani (27.) i Duje Cop (61.)

Metalist Charków – PAOK Saloniki 1:1 (1:1)

Grecy dzielnie walczyli w rewanżu, jednak o ich niepowodzeniu zadecydował pierwszy mecz, w którym przegrali na własnym terenie 0:2. Dziś bramki padały w drugiej części gry. Ukraińcy otworzyli wynik spotkania po golu Sebastiana Blanco w 72. minucie. Honorowy remis na pożegnanie z LM zapewnił PAOK-owi Tomas Necid. Czech zaliczył prawdziwe wejście smoka. Pojawił się na murawie w 82. minucie, a już 60 sekund później cieszył się ze strzelonej bramki.