Lens i Caen wracają do L1


16 maja 2014 Lens i Caen wracają do L1

Dopiero ostatnia 38. kolejka Ligue 2 przyniosła kluczowe rozstrzygnięcia. Po zwycięstwie 2:0 nad czerwoną latarnią, CA Bastia do Ligue 1 wraca zespół RC Lens. Promocję wywalczyła też drużyna Caen, która zremisowała 2:2 na boisku w Dijon.


Udostępnij na Udostępnij na

Aż do ostatniej kolejki trwała walka o drugie i trzecie miejsce na zapleczu francuskiej ekstraklasy. O powrót do Ligue 1 do końca walczyły trzy ekipy: Lens, Caen i Nancy. Wcześniej awans zapewniła już sobie drużyna FC Metz.

Lens pewnie 2:0 pokonało na wyjeździe czerwoną latarnię rozgrywek, zespół CA Bastia. Dzięki temu wynikowi „Les Sang et Or” powracają do Ligue 1 po trzech latach gry na zapleczu ekstraklasy. Przypomnijmy że w 1998 roku piłkarze z Nord Pas-de-Calais wywalczyli mistrzostwo Francji.

Innym zespołem, który również dopiero dzisiaj zapewnił sobie awans do L1 jest zespół Caen. Klub z Normandii zremisował 2:2 w ostatniej kolejce z Dijon, lecz mimo to wywalczył trzecią lokatę, dającą przepustkę do elity francuskiego futbolu. Piłkarze z Caen potrzebowali dwóch lat od czasu spadku na powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Komentarze
~.... (gość) - 9 lat temu

He he. Gwiazdą Bastii jest Sebastien Squillaci.
Niech on idzie do silniejszego klubu skoro grał w
Sevilli i Arsenalu.

Odpowiedz
~royal1902 (gość) - 9 lat temu

To nie ta Bastia o ktorej myslisz. Jest I-ligowa SC
Bastia i II-ligowa CA Bastia. A Squilacci gra w tej
I-ligowej wogóle oni mają solidny i ciekawy
skłąd.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze