L2: Wiltord strzela, Nantes wygrywa

23 sierpnia 2011 L2: Wiltord strzela, Nantes wygrywa

FC Nantes pokonało przed własną publicznością Guingamp (4:0) i po raz pierwszy w tym sezonie zainkasowało komplet punktów. Warto dodać, że jedną z bramek dla „Kanarków” zdobył Sylvain Wiltord.

Od samego początku spotkania piłkarze obu zespołów narzucili bardzo wysokie tempo. Częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale to zawodnicy z Guingamp pierwsi zagrozili bramce rywali. Fatih Atik po rajdzie prawą stroną oddał mocny strzał po ziemi, lecz piłka przeleciała obok słupka.

W 16. minucie Kanarki mogły prowadzić 1:0, ale strzał z głowy Djilobodjiego został wybity z linii bramkowej.

180 sekund później gospodarze cieszyli się już z bramki. Sylvain Wiltord znakomicie podał w tempo do Jordana Veretouta, a ten strzałem z lewej nogi pokonał golkipera gości.

Sylvain Wiltord zagrał znakomite spotkanie
Sylvain Wiltord zagrał znakomite spotkanie (fot. fcnantes.com)

Chwilę po pół godzinie gry było 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Matheus Vivian, a Wiltord z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie byłego reprezentanta Francji w nowych barwach.

W 39. minucie spotkania drugą żółtą kartkę zobaczył Mustapha Diallo i gospodarze przez sześć minut pierwszej połowy i całą drugą grali w przewadze jednego zawodnika.

W drugiej odsłonie przewaga ośmiokrotnych mistrzów Francji była jeszcze większa, ale dopiero w 69. minucie potwierdzili to bramką. Florian Raspentino popędził lewą flanką, na wysokości 20 metra zszedł do środka i strzałem w samo okienko pokonał golkipera gości.

Dwie minut później piłkarze ze Stade de la Beaujoire cieszyli się z kolejnego gola. Po akcji prawą stroną w pole karne dorzucił Papy Djilobodji, a czwartą bramkę dla „Kanarków” zdobył Matheus Vivian.

Więcej bramek w derbach Bretanii na zapleczu Ligue 1 nie padło i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem FC Nantes.

Było to pierwsze zwycięstwo „Kanarków” w tym sezonie, które zapewniło im awans na 13. miejsce w tabeli. Guingamp znajduje się dwie pozycje niżej.

FC Nantes 4:0 EA Guingamp
1:0 Veretout 19′
2:0 Wiltord 35′
3:0 Raspentino 69′
4:0 Vivian 71′