Karygodny błąd sędziego bez konsekwencji

Matteo Trefoloni, pokazując we wczorajszym meczu Celticu z Aalborg (0:0) czerwoną kartkę w 78. minucie, popełnił duży błąd, wyrzucając z boiska nie tego zawodnika, który faul popełnił. Błąd Włocha pozostał bez konsekwencji.

W 78. minucie Matteo Trefoloni czerwonym kartonikiem ukarał Beauchampa z Aalborga za przewinienie wobec piłkarza Celticu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż faul popełnił inny zawodnik – Jakobsen, który nie został ukarany.

UEFA postanowiła mimo nacisku mediów stanąć po stronie sędziego i, choć faul był ewidentny, w żaden sposób nie zmieniła decyzji arbitra.

Cała sytuacja spowodowała, że znów głośno zaczyna się mówić o możliwości wglądu arbitrów na powtórkę podczas spornych sytuacji w spotkaniach.