FC Metz awansowało do L1


26 kwietnia 2014 FC Metz awansowało do L1

Już po 34. kolejce drugiej ligi francuskiej poznaliśmy pierwszą drużynę, która zagra w przyszłym sezonie w Ligue 1. Został nią zespół FC Metz, który po zwycięstwie w sobotnim spotkaniu z AJ Auxerre wraca ponownie do najwyższej klasy rozgrywkowej.


Udostępnij na Udostępnij na

Podobnie jak inne ligi europejskie, francuska Ligue 2 zmierza ku końcowi. Do rozegrania pozostały jeszcze co prawda cztery kolejki, ale już dzisiaj padły pierwsze rozstrzygnięcia. W przyszłym sezonie w Ligue 1 zobaczymy ponownie zespół FC Metz. 

Piłkarze FC Metz świętują awans do Ligue 1
Piłkarze FC Metz świętują awans do Ligue 1 (fot. Lequipe.fr)

„Les Grenats” pokonali na zakończenie 34. kolejki AJ Auxerre 3:0 i tym samym zapewnili sobie awans do elity francuskiego futbolu. FC Metz w sezonie 2007/2008 opuściło szeregi Ligue 1 i przez kolejne sześć lat występowało na zapleczu ekstraklasy, a nawet, jeszcze przed rokiem, w trzeciej lidze. Największym sukcesem klubu ze stolicy Lotaryngii było dwukrotne zdobycie Pucharu Francji (1984 i 1988) oraz dwukrotne wywalczenie Pucharu Ligi (1986 i 1996). 

O dwie pozostałe przepustki do Ligue 1 powalczy kilka zespołów, które również mają bogatą przeszłość na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji. W tej chwili na pozycjach premiowanych awansem jest RC Lens i AS Nancy. Jednak tuż za nimi znajdują się zespoły z Caen i Niortu. Na straconej pozycji nadal nie są drużyny Angers i Brestu, ale ich strata do drugiego i trzeciego miejsca jest już odrobinę większa. Nie zmienia to faktu, że ostatnie kolejki i walka o upragniony awans do francuskiej ekstraklasy będą niesamowicie pasjonujące. 

Komentarze
~ivy (gość) - 8 lat temu

i tak spadną

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze