El. Ligi Mistrzów nabierają tempa

17 lipca 2013 El. Ligi Mistrzów nabierają tempa

Mecz mistrza Walii z Legią nie był dzisiaj jedynym. Oprócz „Wojskowych” w swoich spotkaniach zwyciężyły również norweskie Molde, słowacki Slovan Bratysława, izraelskie Maccabi Tel Aviv oraz szkocki Celtic. Poniżej krótka relacja meczów ww. drużyn.

Sligo Rovers (Irlandia) – Molde FK (Norwegia) 0:1 (42. Daniel Chima Chukwu)*

Faworyci pojedynku, Molde FK, pokonali Irlandczyków 1:0. Jedyne trafienie w rozgrywce zaliczył Daniel Chima Chukwu. Norwedzy wykonali spory krok w kierunku awansu, a mecz rewanżowy powinien być tylko formalnością i przypieczętowaniem awansu.

Slovan Bratysława (Słowacja) – Łudogorec Razgrad (Bułgaria) 2:1 (87., 93. Juraj Halenar – 65. Tero Mantyla)*

Samaras strzelił jedną bramkę w meczu swojej drużyny
Samaras strzelił jedną bramkę w meczu swojej drużyny (fot. Tribunero.com)

Dużo emocji oraz bramek było w meczu mistrzów naszych południowych sąsiadów oraz Bułgarii. Slovan zadał decydujące ciosy dopiero w 87. i 93. minucie. Wtedy dwukrotnie do siatki przeciwników trafił Juraj Halenar. Na listę strzelców wpisał się również Fin Tero Mantyla.

Gyor (Węgry) – Maccabi Tel Aviv (Izrael) 0:2 (76. Barak Yitzhaki, 94. Gal Alberman)*

Bardzo ważne, dwubramkowe, zwycięstwo odnieśli goście z Izraela. Mimo że nie byli pewnymi kandydatami do wygranej, to po pierwszym meczu ich droga do awansu jest bardzo prosta. Bramka w 94. minucie Gala Albermana niemalże pokrzyżowała plany Węgrom.

Cliftonville (Irlandia Północna) – Celtic Glasgow (Szkocja) 0:3 (25. Mikael Lustig, 31. Georgios Samaras, 85. James Forrest)*

Faworyci tego spotkania nie zawiedli swoich kibiców. Celtic zdominował swoich rywali i podobnie jak planowano przed meczem, pozostawił bez szans dzisiejszych przeciwników. Nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż pewne zwycięstwo Szkotów.