Zapowiedź 33. kolejki Ligue 1


11 kwietnia 2008 Zapowiedź 33. kolejki Ligue 1

Już w weekend kolejne mecze rozgrywane w ramach ligi francuskiej. Praktycznie każdy mecz w tej chwili jest godny zainteresowania, bowiem sprawa pozycji w tabeli jest wciąż otwarta. Do końca sezonu pozostało tylko 5 kolejek, a tymczasem między zespołami w środku tabeli są tylko 2-3 punkty różnicy. Tak więc rywalizacja o mistrza, o dobrą pozycję i o utrzymanie w lidze, będzie trwała do ostatniego gwizdka sędziego.


Udostępnij na Udostępnij na

FC Metz – Olympique Marsylia

Podopieczni Erica Gerets’a po ostatnim ligowym zwycięstwie nad liderem tabeli, podnieśli wysoko swoje morale, tak przecież nadszarpnięte w ostatnich trudnych tygodniach dla klubu. Teraz, gdy gigant w postaci Lyonu legł na kolanach przed Marsylią, zespół jak nigdy jest zdeterminowany do walki o cenną, trzecią pozycję w tabelce. Tymczasem w całej Francji nie ma optymisty, uważającym że Metz mogłoby utrzymać się w Ligue 1. Nie wiedzie się klubowi w tym sezonie – wybitnie, dlatego Marsylia mająca 3 punkty straty do Nancy, przyjeżdża po zwycięstwo i jednocześnie liczy na potknięcie tej drużyny w najbliższą sobotę.

Lille OSC – AS Nancy

France
France (fot. kwintessential.co.uk)

Ekipę Nancy, krótko mówiąc, nie stać na porażki. Z tyłu czai się Marsylia, zmotywowana po wielkim sukcesie sprzed tygodnia, łasa na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli. Aby utrzymać 3-punktową przewagę nad niebezpiecznym rywalem, Nancy musi wygrać to spotkanie. A statystyki nie sprzyjają. Goście wygrali tylko dwa mecze, ”na wyjeździe”, spośród 17 jakie rozegrali. Lille ma lepszy bilans meczów, wygrali dotychczas 4, na własnej murawie. Nie ma tu zdecydowanego faworyta i należy przypuszczać, że rywalizacja może ułożyć się w nader zaskakujący sposób.

Le Mans – AJ Auxerre

Mecz o tyle interesujący, gdyż być może, wreszcie od pierwszych minut zagra, Ireneusz Jeleń. O miejsce w składzie rywalizuje cały czas z Denisem Oliechem, który z meczu na mecz, prezentuje się coraz lepiej. Mało tego – strzela bramki. A Jeleń, poza dobrymi podaniami, nie wyróżnia się spośród 10 pozostałych graczy Auxerre, biegających po boisku. Nie tędy droga Irek! Mamy nadzieję, że Polak wreszcie wzbudzi zaufanie trenera, i pokaże sto procent swoich możliwości. Zdecydowanym faworytem jest drużyna Le Mans.

FC Sochaux – AS Saint-Etienne

To się nazywa zryw drużyny! Sochaux, które jeszcze kilka tygodni temu piastowali przedostatnie miejsce w tabeli, awansowali aż na 13 i wydaje się, że na tym nie poprzestaną. Jednocześnie świetne mecze notuje Etienne. W połączeniu obu zespołów, może dojść do ciekawego spotkania.

Olympique Lyon – Stade Rennes

Ewidentne spotkanie na szczycie. Jeszcze nie wiadomo, jak zachowa się trener lidera, Alain Perrin, po porażce z Marsylią. Być może to będzie punkt zwrotny? Mam taką nadzieję, oznaczałoby to tylko większe emocje, na których chyba każdemu kibicowi zależy wyjątkowo. Wierzę, iż goście zrobią wszystko, aby wykraść komplet punktów ze Stade Gerland, jednakże trudno uwierzyć w wersję, że zespół, który w bezpośrednich starciach zawodził aż siedem razy, da radę mistrzowi. Tylko dwoma zwycięstwami może pochwalić się Rennes. Ostatnie mecze (nie tylko w lidze francuskiej) jak nigdy mogą poświadczyć, że ”dopóki piłka w grze…” .

Pozostałe spotkania 33. kolejki:

Lorient – RC Lens
Valenciennes – RC Strasbourg
AS Monaco – Toulouse FC
Girondins Bordeaux – SM Caen
Paris Saint Germain – OGC Nice

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze