Zapowiedź 30. kolejki Ligue 1


Może i w ten weekend nie ma jako takich hitów meczowych, jednak jest wiele ciekawych spotkań, które mogą zakończyć się zaskakującymi wynikami. O które, nawiasem mówiąc, nie trudno ostatnimi czasy, we francuskiej lidze.


Udostępnij na Udostępnij na

W sobotę, 22 marca,  rozegrane zostanie większość spotkań w ramach 30. kolejki Ligue 1. Polacy, interesujący się francuską piłką, na pewno zwrócą uwagę na spotkanie AJ Auxerre – Saint Etienne. W barwach gospodarzy gra reprezentant Polski, Ireneusz Jeleń. Istnieje szansa zobaczenia Polaka na murawie, szczególnie, jeśli w poprzednim meczu z Lorient pokazał się z jak najlepszej strony. Oba zespoły mają po 37 punktów w tabeli, wygrana drużyna może awansować aż o dwie pozycje.

Tymczasem Marsylia zagra z Socheaux. Podopieczni Erica Gerets’a liczą tu na 3 punkty, grają przecież przed własną publicznością. Jednak to co ostatnio pokazują ”Olimpijczycy”, może skłonić do zastanowienia nad typami rezultatu tego meczu. Bądź co bądź Socheaux, nie ma w swojej karierze przegranej z drużyną, grającą w V lidze. Wszystko tu może się zdarzyć i śmiem sądzić, że goście sprawią kolejną niespodziankę.

Vallenciennes podejmuje Bordeaux na Stade Nungesse. ”Żyrondyści” muszą skupić się na wywiezieniu kompletu punktów. Próbują gonić lidera tabeli, jednak ten wydaję się nieomylny. Bordeaux traci 6 punktów do Lyonu i aby pomarzyć o nawiązaniu walki musi to spotkanie wygrać. Gospodarzy może zmobilizować wizja awansu w tabeli aż o 2 pozycje, w przypadku wygranej. Aby to osiągnąć trzeba byłoby pokonać gości (będących w doskonałej formie) oraz liczyć na potknięcia drużyn zajmujących wyższe lokaty w tabeli. Bezsprzecznym faworytem jest zespół Bordeaux.

W niedzielę aktualny Mistrz Francji Olympique Lyon zagra z Paris St Germain. Oczywistym faworytem jest drużyna gospodarzy, która w szaleńczym tempie mknie po kolejny mistrzowski tytuł. Zespół gości nie powinien stanąć na tej drodze. W tej chwili zajmuje 17 miejsce, a więc tuż nad strefą spadkową i tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, nie jest niżej.Piłkarze PSG od siedmiu spotkań nie wygrali w lidze, trudno wierzyć, że cokolwiek zwojują na Stade Gerland.

Pozostałe mecze 30. kolejki Ligue 1:

Nancy – Metz, Nice – Lorient, Caen – Monaco, Toulouse – Le Mans, Strasbourg – Lille, Rennes – Lens.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze