Wyniki II rundy eliminacji LM – cd.

Przed pojedynkiem Legii w eliminacjach do LM o godzinie 19:00 rozegranych zostało kilka innych spotkań II rundy. Partizan Belgrad o włos uniknął wstydliwej porażki, a Elfsborg rozgromił mistrzów Łotwy. Dwa spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Szirak Giumri Partizan Belgrad 1:1

Do sensacyjnej porażki brakowało naprawdę niewiele. Prowadzenie ormiańskiemu klubowi w 48. minucie dał Davit Hakobjan, pomimo sporej przewagi w sytuacjach podbramkowych Serbowie nie potrafili wyrównać rezultatu spotkania. Bramka na wagę remisu i zdecydowanej przewagi przed rewanżem padła dopiero w 93. minucie. Bohaterem Partizana został obrońca, Vladimir Volkov.

Elfsborg Boras Daugava Daugavplis 7:1

Mistrzowie Szwecji nie dali żadnych szans swoim rywalom. Choć po pierwszej połowie wygrywali tylko jedną bramką, to druga część gry była już prawdziwym strzeleckim popisem gospodarzy. Od 61. do 68. minuty spotkania padły trzy bramki. Dwie ze wszystkich siedmiu zdobył 22-letni pomocnik, Marcus Rohden. Po jednej dołożyli: Lasse Nilsson, Mohamed Bangoura, Viktor Claesson, Sebastian Holmen oraz Jurijs Sokolovs (samobójcza). Honorowego gola dla łotewskiego zespołu strzelił Japończyk Koichiro Iizuka. Rewanż w tym dwumeczu będzie już jedynie formalnością dla Elfsborga.

HJK Helsinki Nomme Kalju Tallin oraz Neftczi Baku FC Skenderbreu Korce 0:0

Swoich kibiców zawiedli faworyzowani mistrzowie Finlandii oraz Azerbejdżanu. W obu spotkaniach piłkarze nie wykazali się skutecznością i w konsekwencji nie padły żadne bramki. Wyniki meczów sprawiły, że przed rewanżem w lepszej sytuacji znajdą się gospodarze drugiego meczu mistrz Estonii i Albanii.

Sligo Rovers Molde FK 0:1

W ostatnim ze wcześniejszych środowych spotkań mistrzowie Norwegii pokonali czempionatów z Irlandii. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Nigeryjczyk Daniel Chima Chukwu w 42. minucie meczu.