PSV gromi ekipę Maaskanta, dwie asysty Kirma

Na inaugurację 32. kolejki Eredivisie PSV Eindhoven wygrało z FC Groningen aż 5:2. W pierwszej połowie bramki zdobywali tylko gospodarze, a konkretnie Lens (dwukrotnie), Matavż, Mertens i van Bommel. Po przerwie dwa gole strzelił de Leeuw.

Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla gospodarzy, który po sześciu minutach prowadzili dwoma bramkami. W 4. minucie do siatki trafił Tim Matavż, a 120 sekund później wynik podwyższył Dries Mertens, który najpierw wywalczył, a potem wykorzystał rzut karny. Śmiało można stwierdzić, że w pierwszym kwadransie istnieli tylko piłkarze PSV, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Marco Bizota. Po raz kolejny golkipera Groningen pokonał Jeremain Lens. Po tym trafieniu gospodarze nieco zwolnili tempo, by ponownie zadać dwa ciosy tuż przed końcem pierwszej połowy. Najpierw bardzo ładnie z dystansu trafił Mark van Bommel, a przeciwnika dobił Jeremain Lens. W drugiej połowie po dwóch bardzo dobrych dograniach Andraża Kirma dwukrotnie Boya Watermana pokonywał Michal de Leeuw, ale to wszystko, na co było stać podopiecznych Maaskanta.

Dzięki wygranej PSV przynajmniej na kilkadziesiąt minut zbliżyło się do Ajaksu Amsterdam i nadal ma realne szanse na mistrzostwo. Natomiast dla Groningen ta porażka niewiele znaczy, ponieważ ekipa Maaskanta o nic już w tym sezonie nie walczy i zakończy rozgrywki w środku tabeli.