Polski mecz w Ligue 1


Tak jak tydzień temu, tak i teraz we francuskiej lidze dojdzie do potyczki dwóch klubów z reprezentantami Polski w swoich składach. Auxerre Dariusza Dudki podejmie na Stade Abbe Deschamps Sochaux, w którego barwach wybiegnie Damien Perquis.


Udostępnij na Udostępnij na

W obu zespołach kadrowicze Franciszka Smudy są istotnymi ogniwami i zaskoczeniem by było, gdyby któryś z nich nie znalazł się w wyjściowym składzie. Dariusza Dudki ze względu na jego wszechstronność można byłoby spodziewać się na kilku pozycjach, lecz szkoleniowiec AJA, Laurent Fournier, widzi go przede wszystkim na prawej stronie defensywy i tam najpewniej będzie można zobaczyć Polaka.

W przeciwieństwie do kolegi z reprezentacji, Damien Perquis nie jest już tak wszechstronny i jego stałym miejscem pozostaje środek obrony, który tworzył będzie do spółki z Mathieu Peybernesem. Obaj będą chcieli na pewno zmazać hańbę meczu z Rennes, w którym „Les Lionceaux” dali sobie wbić aż sześć bramek, a obrońcom gazeta „L’Equipe” przyznała noty odpowiednio 2 i 3. Obecnie Sochaux lokuje się na 10. pozycji, a ewentualne zwycięstwo lub remis może poprawić ich sytuację tylko o jedno miejsce.

AJA plasuje się zaś tuż za plecami swoich dzisiejszych rywali, mając do nich stratę zaledwie jednego punktu. Podopieczni Fourniera mają już na swoim koncie pięć remisów i jeśli nie chcą bić własnego rekordu z poprzedniego sezonu, czyli 19 meczów bez rozstrzygnięcia, to muszą zacząć wygrywać. Zdobyte dziś trzy punkty pozwoliłyby skoczyć im o dwa miejsca do góry.

Osiemnastka meczowa AJ Auxerre:

Bramkarze: Leon, Sorin
Obrońcy: Berthod, Boly, Dudka, Grichting, Sidibe
Pomocnicy: Chafni, Cisse, Segbefia, Del Valle, Kossoko, Traore
Napastnicy: Contout, Jemaa, Le Tallec, Oliech, Sahar, Sanogo

Osiemnastka meczowa FC Sochaux:

Bramkarze: Richert, Cros
Obrońcy: Peybernes, Corchia, Mikari, Perquis, Mouyokolo
Pomocnicy: Nogueira, Roudet, Boudebouz, A. Camara, Martin, Anin, Poujol
Napastnicy: Privat, Butin, Maiga

AJ Auxerre – FC Sochaux
Stade Abbe Deschamps, 25.09.2011 (niedziela), godz. 17

Bilans spotkań: 17 – 5 – 3, bramki: 45:15

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze