Pogrom na Ibrox Park!

Dzisiejszego dnia zakończyła się 27. kolejka SPL. Swoje mecze wygrali dzisiaj: Celtic, Rangers i Kilmarnock.

Glasgow Rangers 4:2 Gretna

Piłkarze z Ibrox Park pewnie pokonali u siebie kandydata do spadku – Gretne.  Szkoleniowiec „The Gers” – Walter Smith, który dzisiejszego dnia obchodzi swoje 60. urodziny mógł być zadowolony z gry ofensywnej swojego zespołu, jednak formacja obronna w tym spotkaniu za dobrze się nie spisywała. W 13. minucie meczu do siatki Gretny trafił Cousin. Około 10. minut później bramkę dla „The Gers” zdobył Naismith, który wykorzystał wrzutkę Fergusona z rzutu rożnego. Kolejne bramki dla graczy z Ibrox Park padły kolejno w 60. i 88. minucie po strzałach Burke i Boyda. Gracze Gretny obudzili się dopiero pod koniec meczu kiedy to dwukrotnie do siatki obecnego lidera SPL trafił Deuchar w 71. i 89 minucie.

St. Mirren 0:1 Celtic Glasgow

Podpieczni Gordona Strachana mieli bardzo duże problemy w ograniu St.Mirren. W pierwszej połowie „The Bhoys” spisywali się tragicznie – oddali tylko jeden strzał w światło bramki rywali! Druga część gry była już lepsza. Kilka dobrych składnych akcji w wykonaniu „The Hoops”. Kibice na Love Street bramkę ujrzeli dopiero w 87. minucie kiedy to Nakamura huknął jak z armaty i umieścił piłkę w siatce!

Kilmarnock 3:1 Aberdeen

Zawodnicy Kilmarnock przerwali złą passe 15. pod rząd bez wygranej! Gospodarze na własnym terenie rozbili Aberdeen. Już w 14. minucie gola zdobył Bryson, który popisał się świetnym wolejem! Wright w 41. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0!  Ostatnią bramkę dla Killie zdobył w ten sam zawodnik co pierwszą czyli – Bryson. Honorowego gola dla Aberdeen strzelił z rzutu karnego Combe!