Piątek w OE

11 kwietnia 2008 Piątek w OE

58. derby Łodzi dla ŁKS-u. Zespół z Alei Unii pokonał u siebie Widzew 2:0. W drugim piątkowym meczu Orange Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec musiało uznać wyższość Górnika Zabrze. Kolejne trafienie zaliczył Tomasz Zahorski.

Czy piłkarze ŁKS-u utrzymają się w I lidze ?

Dużą zasługę w zwycięstwo ŁKS-u miał Sebastian Mila, który po powrocie do polskiej lidze, w końcu zagrał na miarę pokładanych w nim nadziei. Łódzkim kibicom pokazał to z czego jest najbardziej znany, czyli z precyzyjnych rzutów wolnych. W 14. minucie po dośrodkowaniu Mili ze stałego fragmentu gry, w polu karnym znalazł się Marcin Adamski i uderzeniem z głową pokonał Bartosza Fabiniaka. W drugiej połowie w podobnej sytuacji centrę pomocnika gospodarzy wykorzystał Tomasz Kłos, rewanżując się za fatalny błąd w obronie jaki popełnił w poprzedniej kolejce. Dzięki wygranej ŁKS awansował na 13. pozycję w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Widzewem.

W innym rozgrywanym w piątek spotkaniu 25. kolejki OE, faworyzowany Górnik pokonał w Sosnowcu Zagłębie dwoma bramkami. Mecz miał wyrównany przebieg, a o końcowym rezultacie zadecydowało doświadczenie podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Bramki dla gości zdobyli Tomasz Zahorski i Jerzy Brzęczek. Porażka Zagłębia przekreśla praktycznie szanse tego zespołu na opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli.