Nowy trener Montpellier


Drużyna aktualnych mistrzów Francji, Montpellier HSC, będzie miała nowego trenera. Po obecnie trwającym sezonie Rene Girard zostanie zastąpiony przez Jeana Fernandeza. Wielkim zwolennikiem byłego szkoleniowca Nancy i Auxerre jest prezes Montpellier, Louis Nicollin.


Udostępnij na Udostępnij na

Już od dłuższego czasu mówiło się o zmianie na stanowisku trenera w Montpellier. Rene Girard, w klubie z Langwedocji od 2009 roku, zapowiadał, że jego kontrakt wygasa po obecnym sezonie i nie zostanie najprawdopodobniej przedłużony. Prezes mistrzów Francji, Louis Nicollin, przez ostatnich kilka miesięcy rozmawiał z potencjalnymi zmiennikami Girarda. Wśród kandydatów wymieniało się: Montaniera, Antonettiego czy nawet Diego Maradonę. Wybór jednak padł na Jeana Fernandeza.

Jean Fernandez przez ostatnie pół roku pozostawał bez pracy po styczniowym odejściu z AS Nancy. 58-letni Francuz prowadził już wiele klubów Ligue 1, między innymi: Olympique Marsylię, FC Metz, FC Sochaux czy AJ Auxerre. Jego umowa z Montpellier HSC będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata.

Wielkim zwolennikiem transferu Fernandeza jest prezes Montpellier, Louis Nicollin. – Już od dłuższego czasu miałem wielką ochotę współpracować z tym trenerem, z którym wyznaję podobne wartości, ale zachodzące okoliczności nigdy na to nie pozwoliły – powiedział szef klubu z południa Francji. Dla Fernandeza Montpellier będzie już 14. zespołem w jego trenerskiej karierze.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze