Niang wyprzedził Nene

Napastnik Olympique Marsylia, Mamadou Niang, ma ochotę zgarnąć koronę króla strzelców. W dzisiejszym spotkaniu 25. kolejki Ligue 1 Senegalczyk trzykrotnie pokonał bramkarza Nancy, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Olympique Marsylia ma nadal duże nadzieje na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Didiera Deschampsa pokonali dziś AS Nancy 3:1, dzięki czemu mają sześć punktów straty do Bordeaux. Bohaterem meczu z Nancy został z pewnością Mamadou Niang, który zaliczył hat-tricka.

Zawodnik otworzył wynik meczu w 10. minucie. Trzy minuty później goście z Nancy wyrównali bramką Andre Luiza, co dało im nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu w tym meczu. Na nadziei się skończyło, ponieważ na boisku świetnie prezentował się Niang, który zdołał jeszcze dwukrotnie pokonać Bracigliano.

Dzięki strzeleniu trzech bramek Nancy, Niang objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców w Ligue 1. Ma on na swoim koncie czternaście zdobytych goli i tylko o jedną wyprzedza występującego w AS Monaco, Nene.