Monaco gromi – Falcao strzela

18 sierpnia 2013 Monaco gromi – Falcao strzela

AS Monaco pokonało przed własną publicznością Montpellier HSC aż 4:1 i po dwóch kolejkach ma komplet punktów. Znakomite spotkanie rozegrał Emmanuel Riviere, który zdobył trzy bramki dla gospodarzy.

Monaco pierwszy raz w tym sezonie zagrało przed własną publicznością…
Monaco pierwszy raz w tym sezonie zagrało przed własną publicznością… (fot. touslesstades.fr)

Wiele francuskich gazet pisało przed tym meczem, że potyczka Monaco z Montpellier będzie dla potężnego beniaminka pierwszym poważnym sprawdzianem. Trzeba więc uznać, że egzamin został zaliczony na 5+, bo byli mistrzowie Francji tylko przez 18 minut zdołali utrzymać czyste konto. Winowajcą był Siaka Tiene, który nieprzepisowo zatrzymywał Lucasa Ocamposa w obrębie własnego pola karnego, po czym arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Radamel Falcao i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Goście nie mieli jednak zamiaru się poddawać i już po sześciu minutach na tablicy wyników widniał remis. Na listę strzelców wpisał się Victor Hugo Montatno, który głową wykorzystał znakomite dośrodkowanie Benjamina Stambouliego.

Chwilę przed zmianą stron indywidualny koncert rozpoczął Emmanuel Riviere. Partner Falcao popisał się precyzyjnym lobem nad wychodzącym z bramki Pionnierem i dał Monaco prowadzenie. Były piłkarz Tuluzy w 57. minucie podwyższył wynik meczu, tym razem zamieniając na bramkę dośrodkowanie Carrasco z rzutu rożnego. Siedem minut później z boiska wyleciał Daniel Congre i losy spotkania były praktycznie przesądzone. Riviere tuż przed końcem udaną dobitką dorzucił trzecie trafienie i tym samym przypieczętował drugie zwycięstwo AS Monaco w sezonie.

AS Monaco 4:1 Montpellier HSC