Marsylia wygrywa w Ajaccio

W inaugurującym meczu 14. kolejki Ligue 1 Ajaccio przegrało na własnym stadionie 1:3 z Olympique Marsylia. Dzięki temu zwycięstwu OM awansowało w tabeli na czwarte miejsce.

Mecz na Korsyce rozpoczął się lepiej dla przyjezdnych. W 27. minucie Olympique Marsylia wyszło na prowadzenie po bramce Payeta. Pomocnik OM wykorzystał dokładne podanie Thauvina i z około 16 metrów posłał piłkę do siatki Ajaccio. Kibice gospodarzy nie musieli długo czekać na reakcję swojej drużyny. Już cztery minuty później Perozo wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i doprowadził do remisu, pokonując Mandandę strzałem głową. Ale końcówka pierwszej części meczu należała do gości, a dokładnie do Gignaca. W 39. minucie napastnik drużyny Eliego Baupa w polu karnym miejscowych przyjął piłkę na klatkę piersiową i pięknym strzałem z woleja w samo okienko bramki Ajaccio ponownie dał Marsylii prowadzenie.

Po przerwie na boisku dominowała drużyna z Marsylii. Ajaccio nie potrafiło zagrozić bramce Mandandy i doprowadzało swoich kibiców do frustracji. Wynik meczu w 59. minucie ustalił aktywny tego wieczoru Thauvin, który wykorzystał podanie Payeta i pokonał Ochoę. Olympique Marsylia wygrało drugi pojedynek z rzędu i tym samym awansowało na czwarte miejsce w tabeli, jednak pozostałe starcia 14. kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.